b_699_699_16777215_00_images_stories_budynki_20200914_183915.jpg

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na transakcję sprzedaży.

Ken Murphy, Prezes Grupy Tesco, skomentował: - Chciałbym podziękować wszystkim naszym koleżankom i kolegom w Polsce za ich ciężką pracę i oddanie naszym klientom przez ponad 25 lat. Stając się częścią połączonej działalności z Salling Group, nasze sklepy i pracownicy są dobrze przygotowani do dalszej, pełnej sukcesów pracy i wykorzystania możliwości rozwoju w Polsce. Sprzedaż Tesco Polska pozwala nam skupić się na rozwoju biznesu w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Czechach, na Węgrzech i na Słowacji.

Sprzedaż do Grupy Salling obejmuje 300 sklepów wraz z centrami dystrybucji i polską centralą Tesco. Całkowita wartość przedsiębiorstwa ustalona w ramach transakcji wynosi 900 mln PLN (równowartość 181 mln GBP*). Transakcja sprzedaży nie wymaga zgody akcjonariuszy, a jej zakończenia spodziewamy się przed końcem marca 2021 roku.

Po sfinalizowaniu transakcji nastąpi okres przejściowy trwający do 18 miesięcy, podczas którego sklepy Tesco w Polsce zostaną przekształcone w Netto.

- Z wielką radością informujemy o zamknięciu transakcji zakupu Tesco Polska po  pozytywnej decyzji UOKiK. To niezwykle ważny moment w ponad 25-letniej historii naszej firmy na krajowym rynku. W ciągu najbliższych 18 miesięcy rozpoczniemy transformację zakupionych przez nas sklepów Tesco. Wszystkie placówki, które przejdą transformację, będą funkcjonowały zgodnie z konceptem Netto 3.0 - możemy przeczytać w komunikacie prasowym Netto. - Witamy na pokładzie nowe koleżanki i kolegów. Bardzo się cieszę, że już niedługo rozpocznie się nasza wspólna praca – mówi Janusz Stroka, prezes Netto.

Kategoria: Aktualności