Marcel, fot. PS-ODW dniach od 7 - 11 marca na terenie Bogatyni Komitet Organizacyjny Akcji Charytatywnej Górnik Przywraca Nadzieje przeprowadzi zbiórkę na zakup pompy insulinowej dla Marcela Przespolewskiego

Marcel ma 11 lat. Jest chory na cukrzycę typu 1. Jest to choroba przewlekła. Leczenie choroby, które zapobiega rozwojowi groźnych powikłań, polega na podskórnym podawaniu insuliny lub jej analogów (na temat pomocy dla Marcela pisaliśmy: Apel o pomoc dla Marcela, W Netto przebadało się aż 360 osób).

07 - 11 marca na terenie Bogatyni Komitet Organizacyjny Akcji Charytatywnej Górnik Przywraca Nadzieje przeprowadzi zbiórkę na zakup pompy insulinowej dla Marcela Przespolewskiego.

- Potrzebne jest 15 tysięcy. Jest to kwota do zebrania bo takie już w naszym przypadku padały - informuje redakcję bogatynia.info.pl Piotr Ernest, organizator akcji. W maju zeszłego roku wolontariusze Akcji Charytatywnej Górnik Przywraca Nadzieje zebrali ponad 8 tys. zł na leczenie i rehabilitację Tereni Jastrzębskiej (vide Zebrali ponad 8 tys. zł dla Tereni). W tym roku pieniądze zbierane będą do zaplombowanych puszek a wolontariusze będą mieli identyfikatory z numerem zezwolenia.

Kategoria: Aktualności