Uwaga przekroczone stany alarmowe na Miedziance i Nysie Łużyckiej!, fot. UMiG BogatyniaDziś od godzin porannych obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe

Dokładnie o godz. 8.30 starosta wydał decyzję o pogotowiu przeiwpowodziowym: (...) "w oparciu o dokonaną ocenę zagrożenia powodziowego, w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych na wodowskazach w dorzeczu Nysy Łużyckiej, dalszym topnieniem śniegu w górach Izerskich po stronie Republiki Czeskiej, przewidywanymi dalszymi opadami deszczu oraz ostrzeżeniem hydrologicznym nr 06 z godz. 8.00 dnia dzisiejszego informujące o możliwości wzrostu stanów wód na wodowskazach Nysy Łużyckiej i jej dopływach do 100 cm powyżej stanów alarmowych  od godziny 09:00 dnia 29 lutego 2012 r. ogłaszam  pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu zgorzeleckiego".

GCZK informujeBogatyńskie Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego prosi mieszkańców o zachowanie ostrożności oraz stałe śledzenie komunikatów. Zarówno Miedzianka jak i Nysa Łużycka mają przekroczone stany alarmowe, jednak poziom od godziny 15.00 nieznacznie opada. Najwyższa woda była w okolicach południa.

GCZK przypomina podstawowe informacje na temat postępowania „na wypadek powodzi” – Pamiętajmy, że stosowanie się do zawartych instrukcji zwiększa nasze bezpieczeństwo.


Kategoria: Aktualności