Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Bogatyni, fot. bogatynia.info.plWe wrześniu tego roku Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii opuści swoją siedzibę przy ulicy Waryńskiego. Adaptacją budynku na nowy cel zainteresowany jest prywatny przedsiębiorca

Pod koniec roku Rada Powiatu przyjęła uchwałę intencyjną w sprawie przeniesienia Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Bogatyni do Zgorzelca - poinformował podczas sesji budżetowej Daniel Fryc, Sekretarz Gminy Bogatyni i radny powiatowy. O sprawie przeniesienia pisaliśmy już w artykule Co dalej z bogatyńskim MOS-em?. Według słów sekretarza w budynku może powstać prywatne przedszkole. Jest osoba zainteresowana otwarciem tego typu placówki w opuszczonej siedzibie.

Bogatyński MOS ma funkcjonować do końca sierpnia br. Powodem przeniesienia są wysokie koszty utrzymania MOS-u w Bogatyni oraz nowe uwarunkowania prawne, które stanowią, że w strukturach Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii musi funkcjonować przynajmniej jeden typ szkoły. Z przyczyn organizacyjnych i finansowych nie ma możliwości utworzenia szkoły w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Bogatyni.

Z dniem 1 września 2012 r. pracownicy pedagogiczni wraz z grupami wychowawczymi zostaną przeniesieni do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu.

Podobne artykuły:

Kategoria: Aktualności