Śnięte ryby w Miedziance, fot. Państwowa Straż Rybacka W weekend w Miedziance znaleziono ok. 300 sztuk padłych pstrągów. Społeczna Straż Rybacka poinformowała nasz portal, że Miedzianka została zatruta

  - Uprzejmie proszę osoby posiadające informacje pomocne w zidentyfikowaniu sprawcy zatrucia lub mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy prosimy o kontakt pod numerem: Prezes Koła PZW Bogatynia Jerzy Przetacznik 506 403 002 lub Przemysław Słotwiński Komendant Straży Rybackiej:Bogatynia: 693 571 084 - apeluje za pośrednictwem naszego portalu Przemysław Słotwiński, komendat SSR w Bogatyni. Oto jak Straż Rybacka opisuje całe zdarzenie:

"W dniu 28.05.2011 o godzinie 19.35 wędkarz Leszek Bednarczuk poinformował ustnie strażnika Grzegorza Kubiaka o śniętych rybach w rzece Miedzianka. Na miejsce udał się patrol w składzie: strażnik Grzegorz Kubiak, strażnik Grzegorz Wielęborek. Telefonicznie został powiadomiony również Prezes Miejsko Gminnego Koła PZW Jerzy Przetacznik.

Po przybyciu na miejsce strażnicy stwierdzili padłe ryby gatunków: pstrąg potokowy , strzebla potokowa, kiełb. Na odcinku 200 metrów naliczono ponad 50 pstrągów. Patrol udał się w górę rzeki w celu znalezienia źródła zatrucia. Żródło znajdowało się na miejscu budowy mostu na ulicy Kościuszki. Powyżej ryby były żywe. Po ustaleniu źródła zatrucia patrol udał się na posterunek Policji w celu złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Dyżurny komisariatu policji odmówił podjęcia działań twierdząc że "To nie ich sprawa".

Zaznaczam że Grzegorz Kubiak wylegitymował się jako strażnik przed policjantem. Po zażądaniu przez Grzegorza Kubiaka podania numeru służbowego, przydzielił do patrolu policjanta który udał się wraz ze strażnikami na miejsce. Została również powiadomiona Państwowa Straż Pożarna która również odmówiła podjęcia działań. Po telefonicznym powiadomieniu przez Dyrektora Biura Zarządu Okręgu PZW Jelenia Góra Józefa Goszczyckiego, powiatowego Komendanta Straży Pożarnej, miejscowa jednostka podjęła działania. Patrol dokonał sprawdzenia rzeki na odcinku od ulicy Kościuszki do samej Nysy Łużyckiej, na w/w odcinku padłych pstrągów stwierdzono około 300 sztuk o wielkościach od 10 do 45 cm. Kiełbi i strzebli potokowych nie liczono ze względu na niewielkie wymiary i dużą ilość tej ryby co utrudniało policzenie.O zdarzeniu został również powiadomiony telefonicznie Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia. W dniu 30.05.2011 w godzinach porannych patrol w składzie Grzegorz Kubiak, Słotwiński Przemysław udał się ponownie nad Miedziankę na w/w odcinek, nie stwierdzono obecności żywych ryb."

{gallery}newsy/ryby{/gallery}

Kategoria: Aktualności