Z ostatniej chwili: Dorota Bojakowska została przewodniczącą nowej Rady Miejskiej, a jej zastępcą wybrany został Artur Oliasz. Drugim wiceprzewodniczącym został Ryszard Morawski.

Dziś odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta i Gminy nowej kadencji samorządowej (vide Pierwsza sesja później. Kto będzie przewodniczącym?). Na spotkaniu nie pojawił się ustępujący burmistrz Andrzej Grzmielewicz, który dzień wcześniej wieczorem opublikował swoje podziękowania (vide Grzmielewicz dziękuje za 12 lat). Radni wybrali swoje prezydium. Sesję poprowadził radny - senior Eugeniusz Kubica. Nową przewodniczącą została radna i była kandydatka na burmistrza Dorota Bojakowska (PiS). Na obecnych 21 radnych w tajnym głosowaniu zagłosowało na przewodniczącą Bojakowską 14 radnych, 7 było przeciw.

- Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Państwu, którzy zagłosowali na mnie. Tym, którzy nie zagłosowali myślę, że udowodnię swoją pracą, swoją determinacją, że zasługuję na tę funkcję - powiedziała Dorota Bojakowska po wyborze. Następnie radni wybrali wiceprzewodniczących, którymi zostali Artur Oliasz (KWW OdNowa) i Ryszard Morawski (PSL). Dalej wybrano skład tzw. komisji problemowych. 

Burmistrz elekt przyjechał na sesję na wózku inwalidzkim. Jak zapowiedział Wojciech Błasiak jego zastępcami będą: Bożena Wojciechowska (ds. polityki regionalnej) i Wojciech Sawicki (ds. inwestycji).

- Chciałbym Państwu serdecznie podziękować za zaufanie, jakim żeście mnie obdarzyli podczas tych wyborów. Zdaję sobie sprawy ile Państwo nadziei pokładacie w tym wyborze. Mam nadzieję, że Państwa nie zawiodę. Tak jak deklarowałem w czasie kampanii wyborczej będę starał się pracować tylko i wyłącznie na rzecz naszej gminy i na rzecz mieszkańców. Ku temu, abyśmy sobie tutaj żyli w naszej małej ojczyźnie spokojnie i dostatnio. Liczę na dobrą współpracę z Radą Miejską, pracownikami Urzędu i z pracownikami poszczególnych jednostek budżetowych. Dziękuję za deklarację współpracy ze strony niemieckiej i czeskiej. Mam nadzieję, że będę garściami czerpał z tej współpracy, ku zadowoleniu całego naszego Euroregionu Nysa. Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, ze czeka mnie mnóstwo pracy, ale jak Państwo wiecie pracy się nie boję - powiedział burmistrz Wojciech Błasiak.

Sesję na żywo emitowała w internecie Telewizja Bogatynia:

 

Kategoria: Aktualności