b_699_699_16777215_00_images_stories_mat_prasowe_Nowy-7.JPG

Publikacja naszej czytelniczki krótkiej informacji 3 auta uszkodziły miskę olejową wywołała reakcję "wodociągów". Tekst ukazał się w dziale "Okiem Czytelników". Zarząd BWiO przysłał do naszej redakcji oświadczenie w tej sprawie (poniżej w całości). 

 

fot. BWiO

Tekst przysłany do naszej redakcji:

W związku z informacją zawartą na Państwa portalu pod tytułem "3 auta uszkodziły miskę olejową" oraz publikowanymi komentarzami, wnioskujemy o zamieszczenie stanowiska Spółki w powyższej sprawie.

„Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnia S.A w okresie od 17.09.2018r. do 30.11.2018r prowadziły prace związane z remontem istniejącej sieci wodociągowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 352 na odcinku od skrzyżowania ulic Pocztowej z Daszyńskiego do skrzyżowania ulic Najświętszej Maryi Panny z ulicą Daszyńskiego.

Prace prowadzone były w związku z realizacją przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei we Wrocławiu zadania pn.: „Modernizacja dróg wojewódzkich nr 354 na odcinku Turoszów-Sieniawka i nr 352 na odcinku Zatonie-Bogatynia wraz z ulicą Schrammstraβe w Zittau”. Obecnie Spółka nie prowadzi żadnych prac budowlanych, a aktualnie trwające są ściśle związane z remontem drogi wojewódzkiej nr 352 polegające na wymianie sieci kanalizacji deszczowej oraz wykonywaniu warstw konstrukcyjnych remontowanej drogi.

W związku z nieprawdziwymi oskarżeniami pod adresem naszej Spółki zawartymi w komentarzach Informujemy, że niezwłocznie po publikacji podjęliśmy skuteczne działania zmierzające do zabezpieczenia przez Generalnego wykonawcę elementów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, w sposób bezpieczny dla ruchu kołowego i pieszego.

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców miasta i gminy Bogatynia oraz wszystkich użytkowników pojazdów mechanicznych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na tym odcinku drogi wojewódzkiej nr 352, a także korzystanie z tras alternatywnych prowadzących przez obwodnicę i drogi powiatowe i gminne.”

Zarząd

BW i O S.A.

Kategoria: Aktualności