b_699_699_16777215_00_images_stories_umig_umig_fejs.JPG

Na szczęście chodzi jedynie o konto na portalu społecznościowym. Nowy magistrat zakłada nowe konto, bo na "starym" pojawiają się uszczypliwości wobec Rady Miejskiej i burmistrza.

 

Bogatyńskie profile Facebook przed i po kampanii wyborczej zachowywały się jak fala sinusoidy. Wpisy raz się pojawiały, raz znikały. Raz pojawiała się krytyka, raz pochlebstwa. Tak też było i z oficjalnym profilem Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia, który po wyborach nagle zmienił nazwę i rodzaj wpisów. Od dziś jest nowy, jeszcze bardziej urzędowy.

Po wyborach samorządowych, na dotąd oficjalnym profilu, w portalu społecznościowym przestały pojawiać się urzędowe informacje. Zmieniono jego nazwę, usuwając m.in. słowo "oficjalny". Została sama "Bogatynia" i prawie 3 tys. subskrybentów. Pojawiały się tam również wpisy o lekkim zabarwieniu uszczypliwości w stosunku do nowego samorządu. Np. pod koniec listopada umieszczono wpis dotyczący wynagrodzenia nowego burmistrza. "Nowi radni ustalili burmistrzowi Błasiakowi wynagrodzenie. Jest to najwyższa, ustawowo dozwolona stawka!" - skomentowano na (już nie) oficjalnym profilu Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia w portalu społecznościowym (vide Skargi na burmistrza, czyli nowa komisja i sesja poprawkowa). Stary profil do dziś ma w "stopce" adres oficjalnej strony internetowej Urzędu Miasta Gminy, ale urząd postanowił utworzyć nowy, oficjalny profil. 

"Drodzy Państwo, informujemy, iż z przyczyn technicznych dotychczasowy profil Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia przestał funkcjonować. Zapraszamy do polubienia i udostępnienia nowego profilu, na którym zamieszczane będą informacje ze strony Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni - bogatynia.pl. Link do nowego profilu <kliknij>" - poinformował magistrat na oficjalnej stronie internetowej (ta się nie zmieniła). 

Kategoria: Aktualności