Minionej doby policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy stwarzali zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Jeden z nich kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości z prędkością 117 km/h w terenie zabudowanym. Drugi wsiadł za kółko mając sądowy zakaz kierowania pojazdami wszystkich kategorii. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

 

fot. archiwum bogatynia.info.pl

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy minionej doby zatrzymali do kontroli drogowej kierującego, który w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 117 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma prawie promil alkoholu w organizmie. 42-latkowi zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące i oprócz punktów karnych grozi mu grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2, świadczenie pieniężne oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Tej samej doby policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę, który kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami wszystkich kategorii. Za to przestępstwo 24-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Zgorzelcu

Kategoria: Aktualności