b_699_699_16777215_00_images_stories_budynki_basen_2018_dzien_otwarty_DSC_0746.jpg

Otwarcie bogatyńskiego kąpieliska w sezonie letnim, w roku 2019 r. nie będzie możliwe - poinformował wiceburmistrz ds. inwestycji Wojciech Sawicki. 

 

Kąpielisko podczas "dnia otwartego". fot. archiwum bogatynia.info.pl

Wygląda na to, że z kąpielą w bogatyńskim basenie będziemy musieli poczekać znacznie dłużej niż się wszystkim wydawało. Pewne jest, że kąpielisko w sezonie letnim tego roku będzie jedynie "pysznić się swoimi możliwościami". O sprawę zapytał radny Piotr Kawecki kierując do burmistrza interpelację o udzielenie informacji o stanie prawnym inwestycji pn.: „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni” (vide Radni składają interpelacje. Jakie?).

Odpowiadając na pismo w sprawie basenu zastępca burmistrza ds. inwestycji informuje, iż stan prawny inwestycji pn. „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni” pozostaje niezmienny w stosunku do informacji udzielonej radnym na sesji Rady Miejskiej W Bogatyni w dniu 15.01.2019 r. Na wskazanej sesji wiceburmistrz szczegółowo przedstawił wszelkie niedociągnięcia inwestycyjne (opisywaliśmy temat w artykule Trudny los basenu, czyli inwestycja dopychana kolanem) konkludując, że wciąż jest to plac budowy. Sprawa kąpieliska jest również tematem toczącego się śledztwa prokuratorskiego (vide CBA i CBŚP chcą więcej dokumentów).

- Ponadto informuję, iż otwarcie przedmiotowego kąpieliska w sezonie letnim w roku 2019 r. ze względu na przeszkody leżące na gruncie budowlanym (skomplikowany stan prawny możliwości wznowienia robót budowlanych na obiekcie) jak i formalnym (brak decyzji pozwolenia na użytkowanie przedmiotowego obiektu) nie będzie możliwe - odpowiada wiceburmistrz Wojciech Sawicki.

Na razie gmina pilnuje, żeby to co zostało wybudowane dotrwało do 2020 roku. Przetarg wygrała firma Jarexs z Legnicy. Roczna ochrona będzie kosztowała przeszło 163 tys. zł.  Firma zajmie się ochroną fizyczną obiektu, mienia, urządzeń i wyposażenia znajdującego się na terenie „Otwartego Kąpieliska w Bogatyni” przy ul. Kąpielowej oraz całodobowym  nadzorem nad inwestycją. 

Kategoria: Aktualności