Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu ogłosiła przetarg na budowę nowego komisariatu w Bogatyni. Zapowiadana od lat budowa może wreszcie ruszyć.

 

Tak będzie wyglądał nowy komisariat w Bogatyni, materiały przetargowe KWP we Wrocławiu

Oferty w formie pisemnej można składać do 24 maja 2019 r., a planowany termin wybudowania komisariatu oszacowano na 31 października 2020 roku. Komisariat ma stanąć kilkaset metrów dalej od obecnego, na ulicy Stefana Batorego (więcej na temat lokalizacji pisaliśmy w artykule Tu stanie nowy komisariat?). W 2016 roku Rada Miejska wyraziła zgodę na dokonanie darowizny nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa - 4 działek gruntu o łącznej pow. 1,3617 ha. Działki mieszczą się przy dawnej ulicy gen K. Świerczewskiego (na przeciwko ulic Sienkiewicza, Zwycięstwa i Bema). Nieruchomości są własnością Gminy Bogatynia i mają być przeznaczone na cel publiczny - pod budowę Komisariatu Policji. Zgoda poprzedzona była zastrzeżeniem, że Gmina odwoła darowiznę i zażąda zwrotu nieruchomości w przypadku wykorzystania ich na cel inny niż nowy komisariat. Pomysł przekazania pojawił się już 7 lat temu i dotąd wielokrotnie był przypominany (vide Policja oprócz komputerów dostała obietnicę nowego komisariatuMonitoring i nowy komisariatPomidory i nowy komisariat). Obecny budynek jest już bardzo zniszczony i stoi na terenie zalewowym.

Według założeń w Komisariacie Policji w Bogatyni będzie pracować 50 osób, w tym policjanci i pracownicy cywilni. Na stanie znajdować się będzie 8 pojazdów służbowych.

Tu stanie nowy komisariat, fot. archiwum

Ogólne wytyczne dotyczą pomieszczeń i ich funkcjonalności zakładają, że w budynku zaprojektowana zostanie użytkowa piwnic, parter, piętro i poddasze. W piwnicy ma znajdować się magazyn dowodów rzeczowych, archiwum, magazyn narkotykowy, magazyn rzeczy znalezionych, magazyn na zabezpieczone ślady,- magazyn druków, sprzętu podręcznego, itp., szatnie i łaźnie wraz z toaletami dla policjantów (ok. 40 osób) oddzielnie dla mężczyzn i kobiet i salka gimnastyczna z siłownią. Parter: to punkt recepcyjny i poczekalnia, stanowisko kierowania (tzw. dyżurka) wraz z zapleczem socjalnym (aneks kuchenny, toaleta) w powiązaniu z: pomieszczeniem przejściowym dla zatrzymanych wraz z toaletą, pomieszczenie dla policjantów przejmujących broń i dokumentację z tzw. dyżurki, pomieszczenie dla funkcjonariuszy przygotowujących dokumentację bieżącą, pokój odpraw na min. 10 osób wraz z aneksem kuchennym oraz pokoje. Na piętrze mają być zaplanowane pokoje dla funkcjonariuszy, pokój do rejestracji podejrzanych powiązany z jednym pokojem funkcjonariusza operacyjnego z lustrem weneckim, kancelaria tajna, serwerownia oraz gabinet Komendanta, zastępcy Komendanta wraz ze wspólnym sekretariatem. Poddasze ma zawierać salę konferencyjną na ok. 60 osób, dwa pokoje gościnne ze wspólnym zapleczem sanitarnym oraz zapleczem kuchennym.

Ponadto na terenie działki ma znajdować się pomieszczenia garażowe na min. 4 pojazdy służbowe i wiata na 4 pojazdy, pomieszczenia dla 2 psów służbowych wraz z wybiegiem, pomieszczenia na materiały łatwopalne, np. zabezpieczone paliwo, butle z gazem, itp. maszt radiowy, miejsca parkingowe dla samochodów prywatnych pracowników, ogrodzenie, zagospodarowanie terenu w zieleń, ławki, śmietniki, stojaki na rowery, zadaszone miejsce na agregat prądotwórczy, maszt flagowy, zjazd z działki na drogę publiczną.

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.