b_699_699_16777215_00_images_stories_okiem_remont_opolno_kilof_20170609_104926.jpg

"Dokładamy się do remontu drogi, wstyd nam że Czesi i Niemcy jeżdżą tą drogą" - napisał twórca "zrzutki" na słynną drogę powiatową 2361D na odcinku relacji Bogatynia - Opolno-Zdrój. Nikt jeszcze nie wpłacił.

 "

Jeden z remontów cząstkowych drogi do Opolna-Zdroju, fot. archiwum bip

[Czytaj także: Bogatyńska droga bez dofinansowania]

Remont drogi Bogatynia - Opolno Zdrój (2361D) ma kosztować - według założyciela zrzutki - 30 mln zł. - Może moglibyście pomóc wypromować akcje którą chcielibyśmy zmobilizować władze gminy jak i powiatu do podjęcia działań związanych z stanem nawierzchni na drodze Bogatynia - Opolno - napisał do naszej redakcji pan Tomasz, który założył "zrzutkę" na portalu zrzutka.pl. - Przekażemy pieniążki do starostwa powiatowego w Zgorzelcu. Właśnie zrobiłem przelew - dodaje inicjator akcji. 

"Zrzutkę" udostępnił również radny powiatowy z Bogatyni Adam Balcer, który w marcu składał interpelację do starosty  w sprawie drogi (vide Interpelacje w sprawie nierozwiązanych tematów). Czy to jest żart? - pyta internautka na portalu społecznościowym. - Nie wiem? Ja to tylko udostępniłem! Może to jest jakiś pomysł, żeby zachęcić Starostę do zadbanie o drogę! Dziurawa, pobocza zarośnięte, w rowach pełno śmieci...  - odpowiada radny.

Na razie konto "zrzutki wynosi zero, ale kto wie, może inicjatywa zbiókowa lepsza jest od np. blokady dziurawej drogi. 

 

Kategoria: Aktualności