Od kilku dni pojawiały się informacje o likwidacji komunikacji miejskiej w Bogatyni. Autobusy za "złotówkę" będą jeździły dalej, będą również kursy lini podmiejskich do Jasnej Góry, Porajowa, Kopaczowa, Wolanowa i Wyszkowa.

Magistrat już ogłosił przetargi. Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na dwie części: - część pierwsza - dotyczy wykonania usług przewozowych w komunikacji miejskiej na terenie miasta Bogatynia w okresie od 01.07.2019r. do 31.12.2019r. - część druga – dotyczy organizacji regularnego transportu osób na terenie gminy Bogatynia w okresie od 01.07.2019r. do 31.12.2019r. W Bogatyni dalej cena biletu będzie wynosiła 1 zł (50 groszy dla seniorów 75+), a resztę dopłaci budżet. W trasach podmiejskich to wykonawca ma zaproponować cenę z uwzględniem dopłaty. Trasy miejskie będą podobne do dotychczasowych. Autobusy muszą posiadać klimatyzację. 

Linia Komunikacji miejskiej funkcjonuje w Bogatyni od września 2007 roku. Aktualny rozkład autobusów można znaleźć pod linkiem internetowym. Bilety kosztują 1 zł, resztę dopłaca gmina. W minionych latach dwuletni kontrakt na 3 liniach miejskich kosztował gminę ok. 400 tys. zł. Przetarg ma być rozstrzygnięty pod koniec czerwca. 

Kategoria: Aktualności