b_699_699_16777215_00_images_stories_policja_car_blysk.jpg

Zeszłotygodniowe zdarzenie na stacji benzynowej w Porajowie ma swój ciąg dalszy. Sprawca usłyszał zarzuty z 5 artykułów Kodeksu Karnego. Grożą mu 3 lata więzienia.

 

Zdjęcie przykładowe, fot. archiwum

W zeszłym tygodniu doszło do zdarzenia w Porajowie na jednej ze stacji benzynowych (vide Na stacji pobito policjantów). Dziś policja w odpowiedzi na nasze pytanie ujawniła więcej szczegółów zajścia. 

- W odpowiedzi na zapytanie, informuję, iż w nocy z 16/17 czerwca 2019 r. około godziny 04:00 w miejscowości Porajów Al. 3 Państw funkcjonariusze Komisariatu Policji w Bogatyni podjęli interwencję w stosunku do mężczyzny, który był podobny do osoby poszukiwanej. W  trakcie czynności z mężczyzną do funkcjonariuszy podbiegł postronny mężczyzna, uderzając jednego z interweniujących w taki sposób że kopnął go w głowę, po czym oddalił się. Funkcjonariusz korzystał z pomocy medycznej. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia. Usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała art. 13 KK w zw. z art. 156 KK w zw. z art. 222 KK w zw. z art. 224 KK w zw.z art. 11&2KK - odpowiada mł. asp. Justyna Więcek z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. 

Wymienione artykuły mówią o spowodowaniu ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, naruszeniu nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, wymuszeniu czynności urzędowych. Grożą za to 3 lata więzienia.

Kategoria: Aktualności