Zgorzeleccy policjanci przy współpracy z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Papierosy przewoził 27-letni mieszkaniec powiatu bialskiego. W pojeździe, którym poruszał się mężczyzna policjanci ujawnili ponad 835 tys. szt. papierosów. Według wyliczeń policjantów, wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych, naraziło Skarb Państwa na straty w kwocie ponad 928 tys. zł.

 

Zgorzeleccy policjanci przy współpracy z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej zabezpieczyli ponad 835 tys. szt. papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Papierosy przewoził 27-letni mieszkaniec powiatu bialskiego. W pojeździe, którym poruszał się mężczyzna policjanci ujawnili ponad 835 tys. szt. papierosów. Według wyliczeń policjantów, wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych, naraziło Skarb Państwa na straty w kwocie ponad 928 tys. zł.

Mężczyzna został już przesłuchany, papierosy trafiły do depozytu, a policjanci będą szczegółowo wyjaśniać wszystkie okoliczności sprawy.

Przypominamy, że z tytułu przewożenia lub wprowadzenia do obrotu towarów akcyzowych, za które nie zostały zapłacone wymagane należności podatkowe, grozi odpowiedzialność karnoskarbowa do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

Źródło: KPP w Zgorzelcu 

Kategoria: Aktualności