Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy na podstawie posiadanych informacji zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o kradzież kół samochodowych. Dodatkowo funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu dwa włamania do mieszkań, które miały miejsce na początku czerwca br. Łupem sprawcy padały portfele, dokumenty, pieniądze, komputery, telefony, biżuteria, a nawet samochód z kluczykami. Pokrzywdzeni wartość skradzionych przedmiotów wycenili na 83 tys. zł. Za popełnione przestępstwa 31-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Zgorzeleccy „kryminalni” prowadząc czynności do kradzieży kół samochodowych, która miała miejsce w nocy z 27 na 28 sierpnia br. uzyskali informacje, które pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie sprawcy. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego znany funkcjonariuszom z wcześniejszych przestępstw. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do zgorzeleckiej komendy.

Na podstawie zebranych dowodów mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży aluminiowych kół o wartości 4 tys. zł do którego się przyznał. Dodatkowo policjanci udowodnili zatrzymanemu dwa włamania do mieszkań, które miały miejsce na początku czerwca br. Łupem sprawcy padały portfele, dokumenty, pieniądze, komputery, telefony, biżuteria, a nawet samochód z kluczykami. Pokrzywdzeni wartość skradzionych przedmiotów wycenili na 83 tys. zł.

Za popełnione przestępstwa 31-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Zgorzelcu

Kategoria: Aktualności