b_699_699_16777215_00_images_stories_budynki_bwio_15.jpg

Zarząd Bogatyńskich Wodociągów i Oczyszczalni S.A. wydał oświadczenie związane m.in. z "oskarżeniami zawartymi na portalach społecznościowych". Nie chodzi o sprawę doniesienia do prokuratury na jedną z bogatyńskich redakcji.

fot. archiwum bogatynia.info.pl

Oświadczenie zarządu "wodociągów" dotyczy Sieniawki i ulicy Rolniczej. 

"W związku z licznymi zapytaniami oraz oskarżeniami zawartymi na portalach społecznościowych w zakresie wyciekającej wody przy ul Rolniczej 25 w m. Sieniawka, Zarząd Bogatyńskich Wodociągów i Oczyszczalni S.A informuje: Instalacja wodociągowa przy ul Rolniczej 25 w m. Sieniawka nie jest własnością Spółki i w żaden sposób nie jest związana z prowadzonymi pracami w zakresie budowy łącznika oraz przyłączy sieci wodociągowej pomiędzy m. Sieniawka a Porajów. Podmiotem władnym do jej usunięcia jest zarządca nieruchomości" - napisał w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej firmy zarząd spółki BWiO S.A.

W minionym tygodniu spółka nader często jest obiektem wymiany zdań na portalu społecznościowym. Jeden z tematów został wywołany przez Telewizję Bogatynia, która poinformowała w social mediach, że prezes "wodociągów" złożył doniesienie w sprawie wyemitowania nieautoryzowanego wywiadu. Chodziło o głośną sprawę z czerwca br. kiedy bogatyńska woda nie nadawała się do picia (vide BWiO: woda nie nadaje się do picia). Szeroko komentowana była również sprawa pracownicy, którą zamierzano zwolnić po urlopie macierzyńskim - temat wywołał Artur Oliasz na jednej z sesji. Teraz sprawą numer jeden jest cena wody, która będzie podwyższona dwa razy w przyszłym roku (decyzja o wzroście cen została podjęta w połowie 2018 roku). 

Kategoria: Aktualności