b_699_699_16777215_00_images_stories_policja_nysa_2020_1.jpg

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „NYSA” na terenie jednej z posesji zabezpieczyli pojazd pochodzący z kradzieży, jaka miała miejsce na terenie Niemiec. Wartość odzyskanego auta oszacowano na blisko 85 tys. zł. Policjanci w związku z tą sprawą zatrzymali 3 osoby. Dodatkowo zabezpieczyli telefon pochodzący z włamania do pojazdu oraz sprzęt służący do kradzieży samochodów. Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „NYSA” otrzymali informację o miejscu przechowywania pojazdu pochodzącego z kradzieży  z terenu Niemiec. W wyniku podjętych czynności policjanci na jednej z posesji w gminie Zgorzelec zabezpieczyli samochód marki BMW o wartości niemal 85 tys. zł oraz sprzęt służący do kradzieży samochodów.

Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego oraz  dwóch mieszkańców powiatu wałbrzyskiego w wieku 26 i 33 - lata. Dodatkowo przy 26-latku funkcjonariusze zabezpieczyli telefon pochodzący z włamania do pojazdu, które miało miejsce na początku stycznia br. na terenie Zgorzelca. Jak się dodatkowo okazało, kolejny z nich, 33 - latek, był poszukiwany przez świdnicką prokuraturę.

Na podstawie zebranych dowodów 38 i 26-latek usłyszeli zarzuty paserstwa. Policjanci prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności mających związek z tym przestępstwem.

Podejrzanym za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło, foto: KPP w Zgorzelcu

Kategoria: Aktualności