Wybory 2018

Przedstawiamy informację o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 21 października 2018 r.:  

[Czytaj także: Numery i granice okręgów wyborczych]

Nr obwodu głosowania Granice obwodu głosowania Siedziba obwodowej komisji wyborczej
1 Sołectwo Białopole, Sołectwo Kopaczów Świetlica wiejska, Kopaczów ul. Główna 20, 59-921 Sieniawka
2 Sołectwo Sieniawka Świetlica wiejska, ul. Rolnicza 25/23, 59-921 Sieniawka
3 Sołectwo Porajów Świetlica wiejska, Porajów ul. Poniatowskiego 8, 59-921 Sieniawka 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
4 Sołectwo Jasna Góra, Sołectwo Opolno Zdrój Publiczna Szkoła Podstawowa, Opolno Zdrój ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 7, 59-921 Sieniawka
5 Sołectwo Działoszyn, Sołectwo Posada, Sołectwo Wyszków-Wolanów. Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie, Działoszyn 33, 59-915 Bogatynia
6 Sołectwo Bratków, Sołectwo Krzewina, Sołectwo Lutogniewice Świetlica wiejska, Krzewina 18, 59-916 Bogatynia
7 Bogatynia ulice: Adama Mickiewicza, Cicha, Cypriana Kamila Norwida, Dębowa, Francuska, Konrada[1 - 8], Kręta, Młodych Energetyków [1] nieparzyste, Ogrodowa, Parkowa, Spacerowa, Środkowa, Wesoła, Wiejska. Dom Kultury, Zatonie ul. Ogrodowa 1, 59-916 Bogatynia 

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
8 Bogatynia ulice: Górnicza, Jasna, Konrada [9 - 18], Lipowa, Łąkowa, Łużycka, Młodych Energetyków [4 - 46], Nowa, Okólna, Osadnicza, Rolnicza, Słoneczna, Wolności, Zielona. Szkoła Podstawowa Nr 5 Im. Bolesława Chrobrego, ul. Młodych Energetyków 24, 59-916 Bogatynia

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
9 Bogatynia ulice: Dworska, Generała Józefa Hallera, Ignacego Daszyńskiego [16 - 30] parzyste, [37 - 55] nieparzyste, Jagiellońska, Jana Kilińskiego, Jana Kochanowskiego, Kurzańska, Nadbrzeżna, Najświętszej Maryi Panny, Piastowska, Polna, Spółdzielcza, Strumykowa, Śmiała, Turowska, Zgorzelecka Sala sportowa w byłym Gimnazjum nr 2, ul. Daszyńskiego 53, 59-920 Bogatynia
10 Bogatynia ulice: Aleja Żytawska, Armii Krajowej, Biskupia, Bolesława Chrobrego, Danuty Siedzikówny-Inki, Dzika, Generała Józefa Bema, Generała Władysława Andersa, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Daszyńskiego [1 - 33] nieparzyste, [2 - 14] parzyste, Jana III Sobieskiego, Kazimierza Wielkiego, Kazimierza Jagiellończyka, Kąpielowa, Ludowa, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Mieszka I, Stefana Batorego, Wspólna, Zamknięta, Zwycięstwa, Zygmunta Starego Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, ul. Daszyńskiego 29, 59-920 Bogatynia
11 Bogatynia ulice: 1 Maja, Białogórska, Krzywa, Marii Skłodowskiej Curie [13 - 15] nieparzyste, [31 - 50] nieparzyste, [32 - 50] parzyste, Plac Bohaterów Warszawy, Tadeusza Kościuszki [1 - 5B] nieparzyste, [2 - 18] parzyste, Włókiennicza Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Emilii Plater w Bogatyni, ul. Plac Bohaterów Warszawy 1, 59-920 Bogatynia

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
12 Bogatynia ulice: Aleksandra Puszkina, Dobra, Generała Emila Fieldorfa-Nila, Generała Stefana Roweckiego - Grota, Krakowska, Krótka, Listopadowa, Marii Skłodowskiej Curie [1 - 11] nieparzyste, [2 - 30] parzyste, Opolowska, Piaskowa, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Skalna, Spokojna, Sybiraków, Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Kościuszki [20 - 24] parzyste, [35 - 41] nieparzyste, [72 - 100A] parzyste Zespół Szkół Zawodowych im. Świętej Barbary, ul. Kościuszki 33, 59-920 Bogatynia

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
13 Bogatynia ulice: Generała Henryka Dąbrowskiego, Główna, Górna, Górska, Izerska, Jesienna, Karkonoska, Karpacka, Kolejowa, Leśna, Letnia, Mikołaja Kopernika, Nadrzeczna, Tadeusza Kościuszki [47 - 69] nieparzyste, [104 - 136] parzyste, Sudecka, Szczęśliwa, Wąska, Wiosenna Multifunkcjonalne Centrum Trójstyku, ul. Nadrzeczna 18, 59-920 Bogatynia

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
14 Bogatynia ulice: Bolesława Prusa, Dworcowa, Fabryczna, Jana Matejki [1 - 12], Juliusza Słowackiego, Marii Konopnickiej, Olgi Boznańskiej, Partyzantów, Pastwiskowa, Robotnicza, Tadeusza Kościuszki [7 - 33] nieparzyste, [28 - 68] parzyste, Zygmuntowska, Żołnierzy II AWP. Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Żołnierzy II AWP 14, 59-920 Bogatynia

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
15 Bogatynia ulice: Fryderyka Chopina [14 - 24], Janusza Kusocińskiego, Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Romualda Traugutta, Sportowa, Stanisława Moniuszki, Stefana Okrzei, Św. Jana Pawła II, Władysława Stanisława Reymonta, Żołnierzy Niezłomnych Hala Sportowa, ul. Sportowa 8, 59-920 Bogatynia
16 Bogatynia ulice: Energetyków, Fryderyka Chopina [30 - 58] parzyste, Pocztowa, Szpitalna, Sztygarska. Publiczne Przedszkole Nr 5, ul. Fryderyka Chopina 13, 59-920 Bogatynia
17 Bogatynia ulice: Fryderyka Chopina [1 - 13], Osiedle Orła Białego. Bogatyński Ośrodek Kultury, ul. Żołnierzy II AWP, 59-920 Bogatynia

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
18 Bogatynia ulice: 3 Maja, Henryka Wieniawskiego, Ignacego Paderewskiego, Jana Matejki [13 - 60], Karola Szymanowskiego, Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, Leona Wyczółkowskiego [2 - 12] parzyste, Ludomira Różyckiego, Mieczysława Karłowicza. Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Mikołaja Kopernika, ul. Fryderyka Chopina 15, 59-920 Bogatynia
19 Bogatynia ulice: Leona Wyczółkowskiego [1 - 59] nieparzyste, [14 - 20] parzyste, [32 - 50D] parzyste, Zesłańców Sybiru. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Wyczółkowskiego 15, 59-920 Bogatynia

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
20 Bogatynia ulice: Leona Wyczółkowskiego [22 - 26] parzyste, Wojciecha Kossaka [2 - 42] parzyste, [7 - 51] nieparzyste. Publiczne Przedszkole Nr 6, ul. Wyczółkowskiego 32a, 59-920 Bogatynia
21 Bogatynia ulice: Jana Styki, Jana Zamoyskiego [1 - 27] nieparzyste, [2 - 26] parzyste, Słowiańska, Warszawska, Wojciecha Kossaka [44 - 54] parzyste. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, ul. Wyczółkowskiego 42a, 59-920 Bogatynia

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
22 Bogatynia ulice: Artura Grottgera, Jacka Malczewskiego, Jana Zamoyskiego [26B - 30D] parzyste, Józefa Chełmońskiego, Juliana Fałata. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, ul. Wyczółkowskiego 42a, 59-920 Bogatynia

Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych
23 Szpital Gminny Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni Szpital Gminny Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bogatyni, ul. Szpitalna 16, 59-920 Bogatynia
24 Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, Zakład dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Marzyńskiego Wielospecjalistyczny Szpital Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, Zakład dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Marzyńskiego, ul. Rolnicza 25, 59-921 Sieniawka

Głosowanie odbędzie się 21.10.2018 roku w godzinach 7.00 - 21.00.

Sprawdź również jaki jest Twój numer okręgu wyborczego (Numery i granice okręgów wyborczych)

Czytaj także:

Kategoria: Wybory 2018

Numery i granice okręgów wyborczych oraz liczbę radnych wybieranych w poszczególnych okręgach wyborczych określono w sposób następujący:

Nr okręgu wyborczego Granice okręgu wyborczego Liczba radnych wybieranych w okręgu wyborczym
1 Sołectwa: Białopole, Bratków, Działoszyn, Jasna Góra, Kopaczów, Krzewina, Lutogniewice, Opolno Zdrój, Porajów, Posada, Sieniawka, Wyszków-Wolanów. 5
2 Bogatynia ulice: 1 Maja, Adama Mickiewicza, Aleja Żytawska, Aleksandra Puszkina, Armii Krajowej, Białogórska, Biskupia, Bolesława Chrobrego, Bolesława Prusa, Cicha, Cypriana Kamila Norwida, Danuty Siedzikówny-Inki, Dębowa, Dobra, Dworcowa, Dworska, Dzika, Fabryczna, Francuska, Generała Emila Fieldorfa-Nila, Generała Henryka Dąbrowskiego, Generała Józefa Bema, Generała Józefa Hallera, Generała Stefana Roweckiego-Grota, Generała Władysława Andersa, Główna, Górna, Górnicza, Górska, Henryka Sienkiewicza, Ignacego Daszyńskiego, Izerska, Jagiellońska, Jana III Sobieskiego, Jana Kilińskiego, Jana Kochanowskiego, Jana Matejki [1-12], Jasna, Jesienna, Juliusza Słowackiego, Karkonoska, Karpacka, Kazimierza Jagiellończyka, Kazimierza Wielkiego, Kąpielowa, Kolejowa, Konrada, Krakowska, Kręta, Krótka, Krzywa, Kurzańska, Leśna, Letnia, Lipowa, Listopadowa, Ludowa, Łąkowa, Łużycka, Marii Konopnickiej, Marii Skłodowskiej-Curie, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Mieszka I, Mikołaja Kopernika, Młodych Energetyków, Nadbrzeżna, Nadrzeczna, Najświętszej Maryi Panny, Nowa, Ogrodowa, Okólna, Olgi Boznańskiej, Opolowska, Osadnicza, Parkowa, Partyzantów, Pastwiskowa, Piaskowa, Piastowska, Plac Bohaterów Warszawy, Polna, Robotnicza, Rolnicza, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Skalna, Słoneczna, Spacerowa, Spokojna, Spółdzielcza, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Batorego, Strumykowa, Sudecka, Sybiraków, Szczęśliwa, Śmiała, Środkowa, Tadeusza Kościuszki, Turowska, Wąska, Wesoła, Wiejska, Wiosenna, Włókiennicza, Wolności, Wspólna, Zamknięta, Zgorzelecka, Zielona, Zwycięstwa, Zygmunta Starego, Zygmuntowska, Żołnierzy II AWP. 8
3 Bogatynia ulice: 3 Maja, Artura Grottgera, Energetyków, Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego, Ignacego Paderewskiego, Jacka Malczewskiego, Jana Matejki [13-60], Jana Styki, Jana Zamoyskiego, Janusza Kusocińskiego, Józefa Chełmońskiego, Juliana Fałata, Karola Szymanowskiego, Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, Leona Wyczółkowskiego, Ludomira Różyckiego, Mieczysława Karłowicza, Osiedle Orła Białego, Pocztowa, Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Romualda Traugutta, Słowiańska, Sportowa, Stanisława Moniuszki, Stefana Okrzei, Szpitalna, Sztygarska, Św. Jana Pawła II, Warszawska. Władysława Stanisława Reymonta, Wojciecha Kossaka, Zesłańców Sybiru, Żołnierzy Niezłomnych. 8

Siedziba Miejskiej Komisji Wyborczej mieści się w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni przy ul. Daszyńskiego 1, pok. Nr 8.

Kategoria: Wybory 2018

Kandydat nie wytrzymał: "Zgłoszę to do komisarza wyborczego"

Sonda: będzie druga tura Grzmielewicz - Stachyra?

Wojciech Błasiak: "Naprawdę może być inaczej!"

Marszałek "chwali się" dotacją, a inwestycja nie rusza od miesięcy

Kandydaci partyjni czy bezpartyjni?

Dał po 50 zł, ale to taki grzeczny chłopak

Sonda: Stachyra, Grzmielewicz i Błasiak

Polityczni outsiderzy i brak kampanii, czyli debaty nie będzie

Banały i pomyłki, czyli kandydaci i ich programy

Podano składy, to oni będą liczyć głosy wyborcze

Wylosowali numery wyborczych listy

Czy będzie debata kandydatów na burmistrza?

Kto Twoim zdaniem zostanie burmistrzem Bogatyni? (sonda)

Najstarszy ma 77 a, najmłodsi 19 lat

Skreślono jedną listę z powodu rezygnacji kandydata

Są pierwsze listy kandydatów na radnych (aktualizacja III)

Dlaczego kandydują na burmistrza?

To oni przeprowadzą wybory w Bogatyni

Dorota Bojakowska oficjalnie kandydatką PiS

Kampania w internecie: blog, "hejt" i sondaże

"Bogatynia odNowa" to koalicja

Zarejestrowano komitety, są niespodzianki

Burmistrz Grzmielewicz z własnym komitetem

Mieszkańcy żądają kontroli

Jest termin wyborów. Startuje kampania

Kategoria: Wybory 2018
  • do dnia 27 sierpnia 2018 r.

    podanie do publicznej wiadomości, w formie obwieszczenia, informacji o okręgach wyborczych, ich granicach, numerach i liczbie radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym oraz o wyznaczonej siedzibie terytorialnej komisji wyborczej dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

  • do dnia 27 sierpnia 2018 r.

    zawiadomienie odpowiednio Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego

  • do dnia 6 września 2018 r.

    zgłaszanie komisarzom wyborczym kandydatów na członków terytorialnych komisji wyborczych

  • do dnia 11 września 2018 r.

    powołanie przez komisarzy wyborczych terytorialnych komisji wyborczych

  • do dnia 17 września 2018 r.

    utworzenie obwodów głosowania w szpitalach, zakładach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych oraz ustalenie ich granic, siedzib i numerów

  • do dnia 17 września 2018 r. do godz. 24:00

    zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych, odrębnie dla każdego okręgu wyborczego dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy

  • do dnia 21 września 2018 r.

    podanie do publicznej wiadomości, w formie obwieszczenia, informacji o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o lokalach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz o możliwości głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych i możliwości głosowania przez pełnomocnika

  • do dnia 21 września 2018 r.

    zgłaszanie kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych

  • do dnia 26 września 2018 r.

    przyznanie przez Państwową Komisję Wyborczą jednolitych numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw

  • do dnia 26 września 2018 r. do godz. 24:00

    zgłaszanie gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast

  • do dnia 28 września 2018 r.

    przyznanie przez komisarza wyborczego, wykonującego zadania o charakterze ogólnowojewódzkim, numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały co najmniej jedną listę kandydatów w wyborach do sejmiku województwa i nie został im przyznany numer przez Państwową Komisję Wyborczą

  • do dnia 1 października 2018 r.

    przyznanie przez komisarza wyborczego numerów dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały co najmniej jedną listę kandydatów w wyborach do rady powiatu i nie został im przyznany numer przez Państwową Komisję Wyborczą ani przez komisarza wyborczego wykonującego zadania o charakterze ogólnowojewódzkim

  • do dnia 1 października 2018 r

    powołanie przez komisarza wyborczego obwodowych komisji wyborczych

  • do dnia 1 października 2018 r.

    sporządzenie spisów wyborców w urzędzie gminy

  • od dnia 6 października 2018 r. do dnia 19 października 2018 r. do godz. 24:00

    nieodpłatne rozpowszechnianie w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych audycji wyborczych przygotowanych przez komitety wyborcze

  • do dnia 8 października 2018 r.

    rozplakatowanie obwieszczeń: a) terytorialnych komisji wyborczych o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych, b) gminnych komisji wyborczych o zarejestrowanych kandydatach na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast,

  • do dnia 8 października 2018 r.

    zgłaszanie przez wyborców niepełnosprawnych zamiaru głosowania korespondencyjnego, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Brailleʼa

  • do dnia 12 października 2018 r.

    składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania

  • do dnia 16 października 2018 r.

    składanie przez wyborców wniosków o dopisanie ich do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce ich stałego zamieszkania

  • w dniu 19 października 2018 r. o godz. 24:00

    zakończenie kampanii wyborczej

  • w dniu 20 października 2018 r.

    przekazanie przewodniczącym obwodowych komisji wyborczych spisów wyborców

  • w dniu 21 października 2018 r. godz. 7:00–21:00

    głosowanie

     

    *Terminy ustawowe zgodnie z art. 9 § 2 i 3 Kodeksu wyborczego, źródło: PKW

Kategoria: Wybory 2018
poniedziałek, sierpień 19, 2019

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Polityka cookies