Tekst alternatywny

41 osób wzięło udział w Mikołajkowym turnieju badmintona, który odbył się 5 grudnia 2014 roku w bogatyńskiej „trójce”. Zawody rozegrano w 6 kategoriach. W pierwszej z nich, kategorii klas 1-3 było 5 zawodników w tym 1 zawodniczka

Okazało się że Panowie nie dali rady i jedyna dziewczyna – Amelia Burbo – pokonała zdecydowanie wszystkich panów i zajęła 1 miejsce. Na drugim miejscu zakończył zawody Mikołaj Zdybel, trzeci był Szymon Jarosz, czwarty Maciek Onyszko a piąty Wojtek Pająk. Mecze były bardzo zacięte, nie musimy się martwić o przyszłość sekcji badmintona UKS Smecz, chętnych jest więcej niż miejsc.

W kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych grało 6 zawodniczek, które podzielone zostały na 2 grupy. Z grup awansowały najlepsze 2 zawodniczki, które zagrały „na krzyż” w półfinałach. Do finału dotarły: Oliwia Lorek, która pokonała Natalię Kazimierską. Trzecie miejsce dla Natalii Horacek a czwarte dla Asi Szczecińskiej. Piąta Agnieszka Chojnacka a szósta Ola Rajewicz.

Wśród chłopców ze szkół podstawowych dominowali bracia Jakub i Dawid Twerd. Zajęli odpowiednio: Jakub pierwsze a Dawid drugie miejsce. Udowodnili swoje miejsca w kadrze szkoły oraz w rankingu UKS Smecz. Podobnie było także u dziewcząt. Na 3 miejscu uplasował się Kacper Tomaszewski, 4m Karol Hantke, 5m Mikołaj Onyszko, 6m Stanisław Piotrowski, 7m Hubert Olech.

W kategorii dziewcząt z gimnazjów nie było sensacji. Wygrała zdecydowanie Ewelina Olechnik, druga była Hania Piotrowska a 3m dla Magdy Szczecińskiej.

W chłopcach walka trwała do samego końca. Ostatecznie wygrał Dawid Wolkiewicz, 2m dla Roberta Dynusa, 3m Michał Stefanek a 4m Arkadiusz Młynarczyk.

Najwięcej emocji dostarczyły jak zawsze rodzinne gry deblowe. Zgłosiło się 8 par, które zagrały losowo systemem walki o każde miejsce. W tej kategorii grał rodzic plus dziecko. Gry miały przeróżne przebiegi. Emocji było najwięcej, były uśmiechy, czasem łzy, najczęściej jednak – dobra zabawa. Prawdziwy sprawdzian dla rodziców, czy lubią się dobrze bawić czy raczej wolą wygrywać. Ostatecznie 1m zajęła rodzina Olechnik, na drugim miejscu rodzina Burbo potem 3m Piotrowski, 4m Wolkiewicz, 5m Zdybel, 6m Kazimierski, 7m Chojnacki i 8m Jarosz. Najważniejsze, że wszyscy byli zadowoleni. W nagrodę najlepsi dostali książki, statuetki wykonane specjalnie na ten turniej, dla wszystkich były jabłka, mandarynki, ciastka, i na koniec mleko. Atmosfera była jak zawsze rodzinna – i o to chodziło. Wesołych świąt – życzą organizatorzy: ZSzOI oraz UKS Smecz Bogatynia. Zapraszamy za rok.