W sobotę 23 września 2023 r w Lubaniu Śląskim odbyły się zawody w biegach na 21 oraz 10 km w ramach VII Lubańskiego Biegowiska 2023. W zawodach wzięła liczna grupa biegaczy z Bogatyni zajmując czołowe miejsca w poszczególnych biegach.

W biegu na 21 km drużyna Izery Bogatynia zajęła 1 miejsce. Daniel Firlet na 21 km zajął 3 miejsce, a Marcin Bielawa zajął 2 miejsce w kategorii M-40. W biegu na 10 km zawodniczki Izery Bogatynia pobiegły wspaniale: Anna Choja zajęła 2 miejsce, a Ewa Bielawa była 3 na podium. Bardzo dobre miejsca na 10 km w kategorii mężczyzn zajęli też nasi Panowie. Tomasz Olejnik zajął 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej M-30, a senior bogatyńskich biegaczy Leszek Panacheda zajął 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej M-60.