fot. MKS Granica BogatyniaMKS Granica Bogatynia w ostatnim swoim meczu w tym roku przegrała z liderem KP Brzeg Dolny 0:1. Jedyną złotą bramkę na wagę zwycięstwa w 49 minucie meczu strzelił Adam Andrusiak

W pierwszej połowie jak i w całym meczu gra toczyła się głównie w środku pola. Nasi zawodnicy szukali swoich szans po strzałach z dystansu. Obok bramki uderzali w 21 minucie Michał Gawlik, 24 minucie Grzegorz Sawicki z rzutu wolnego po faulu na Radku Pietkiewiczu oraz w 39 minucie Radek Pietkiewicz. Goście grali w tyłach rozważnie eliminując nasze ataki przed swoją bramką. Pierwszy strzał na bramkę Jarka Czekańskiego zawodnicy KP oddali w 38 minucie.

Druga połowa jak i pierwsza rozpoczęła się od ataków Granicy, lecz w 49 minucie Mądrzejewski ze swojego pola bramkowego podaje długą piłkę do bardzo szybkiego Andrusiaka, który mijając naszego obrońcę z 12 metrów strzelił nie do obrony w krótki róg bramki Jarka Czekańskiego. Najlepszą sytuację do wyrównania w 74 minucie miał Damian Sochacki, który po dośrodkowaniu Grzegorza Sawickiego w pole karne chciał głową skierować piłkę do siatki, lecz ubiegł go obrońca gości wybijając piłkę na rzut rożny. Od tego momentu goście cofnęli się do głębokiej obrony, i mimo zmian jakie dokonał trener Ireneusz Słomiak, lider IV ligi do końca meczu grając mądrze w tyłach, nie oddał prowadzenia. Wiem, że to co teraz napiszę może być subiektywne, myślę jednak, że remis w tym meczu należał się naszym zawodnikom. Lecz taki jest sport i to w nim jest piękne i zarazem bolesne!

GRANICA BOGATYNIA - KP BRZEG DOLNY 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Andrusiak (49).
Żółte kartki: Sawicki, Duduć, Mikulski oraz Mądrzejewski, Gacek, Stasiak, P. Bobkiewicz, Pałys.
Sędziowali: Krystian Kubik, asystenci: Mateusz Pancerz, Marek Gerlach. (Wałbrzych).
Widzów: 150.

MKS GRANICA Bogatynia: Jarosław Czekański – Łukasz Duduć, Grzegorz Kazimierski, Marcin Suchocki (87 Gracjan Janiak), Sebastian Mikulski, Michał Marszałek (73 Dawid Kostrzewa), Michał Szydło, Marcin Gawlik (88 Damian Sochacki), Dawid Więckiewicz, Grzegorz Sawicki, Radek Pietkiewicz. Ponadto w składzie wystąpił Grzesiu Deszcz.
KP Brzeg Dolny: Król - Kulej, Mądrzejewski, Horwat, Żak, Pałys (90 Janicki), Kokociński, Andrusiak, Gacek, P. Bobkiewicz, Stasiak.

Była to ostatnia XVII kolejka rozgrywek dla wszystkich zespołów IV ligi. Nasz zespół po XVII kolejkach mając 22 punkty (6 zwycięstw, 4 remisy, 7 porażek), zakończył sezon na 9 miejscu. Teraz nasi zawodnicy do połowy grudnia będą trenować na hali, następnie nastąpi przerwa świąteczna i od połowy stycznia 2014 roku przystąpią do przygotowań do rundy wiosennej.

Z tego miejsca chciałem jeszcze raz w swoim jak i Prezesów - Jacka Panfila oraz Ryszarda Szostaka gorąco podziękować i pogratulować naszym zawodnikom, trenerom za osiągnięte wyniki sportowe. Niewątpliwie był to jeden z najtrudniejszych od 5 lat sezonów dla naszego klubu. Kontuzje, które prześladowały nas od początku sezonu oraz odejścia paru zawodników na pewno miały duży wpływ na osłabienie naszego zespołu i końcowy rezultat. Tym bardziej chylę czoła przed zawodnikami, którzy podjęli walkę i stanęli na wysokości zadania. Dziękuję.

Dziękuję również kibicom za doping i wspieranie naszego zespołu we wszystkich meczach.

Konsultant ds. sportu i mediów: Andrzej Lipko