W ostatnich dniach bardzo dużo działo się w rozgrywkach szkolnego badmintona. Rozgrywane były eliminacje gminne, powiatowe oraz strefowe aby dostać się do Finałów Dolnego Śląska

Eliminacje strefy jeleniogórskiej odbywały się w Szklarskiej Porębie i tutaj drużyna dziewcząt SP 3 z Bogatynia zajęła zdecydowanie 1 miejsce, pokonując w finale drużynę z Kamiennej Góry 3:0. Dziewczęta z bogatyńskiej Trójki grały w składzie : Liwia Szatkowska, Hanna Piotrowska i Oliwia Lorek. Chłopcy z tej samej szkoły zajęli 5 miejsce a grali w składzie : Jakub Zaborek, Jakub Twerd i Dawid Twerd. W turnieju strefy jeleniogórskiej szkół gimnazjalnych zagrały 2 drużyny z Gimnazjum nr 2 w Bogatyni. Dziewczęta (Ewewlina Olechnik, Ada Kopaczyńska i Eliza Zarzycka) zajęły 2 miejsce przegrywając w finale z gospodarzem – Szklarską Porębą. Chłopcy również wywalczyli 2 miejsce ulegając również gospodarzowi a grali w składzie : Rafał Jakiel, Rafał Kazimierski i Gabriel Lorek.

W szklarskiej Porębie działa Szkoła Mistrzostwa Sportowego gdzie w klasach gimnazjalnych oraz licealnych jest 3 uczniów (badmintonistów) z Bogatyni. Szkoła ta zajmuje się profesjonalnie biatlonem, biegami narciarskimi oraz już drugi rok badmintonem.

W dniach 18, 19, oraz 20 listopada w nowym ośrodku sportowym „City-Sports” we Wrocławiu rozegrano Finały Dolnego Śląska w Badmintonie w poszczególnych szkołach. Na finały te przyjechały po 3 najlepsze drużyny z każdej strefy a łącznie startowało 12 drużyn. W pierwszym z tych dni walczyły szkoły podstawowe i nasze dziewczyny z bogatyńskiej Trójki wywalczyły brązowy medal i 3 miejsce w województwie. Opiekunem jest pan Stanisław Nowak. Poniżej klasyfikacja pierwszych 4 drużyn dziewcząt szkół podstawowych :

1m SP 46 Wrocław

2m SP Jelenia Góra

3m SP 3 Bogatynia

4m SP 1 Kamienna Góra

W kolejnym dniu grali uczniowie szkół gimnazjalnych. Nasze dziewczęta spisały się świetnie i zajęły 2 miejsce zdobywając srebrne medale. Poniżej kolejność końcowa :

1m Gimn. Sobótka

2m Gimn 2 Bogatynia

3m Gimn Szklarska Poręba (tu gra Ola Michalska z Bogatyni)

4m Gimn Milicz

Największą radość i niespodziankę sprawili chłopcy którzy dość niepodziewanie zdobyli złoty medal i tytuł Mistrzów Dolnego Śląska wśród szkół gimnazjalnych. O bardzo dobrym przygotowaniu psychicznym do tych zawodów może świadczyć fakt, iż i tytule mistrzów zdecydował 1 punkt. W meczu finałowym z drużyną z Milicza, przy stanie 2:2 w meczu, ostatni, decydujący pojedynek grał Rafał Kazimierski. W setach było 1:1 a w ostatnim secie 10:10. W zawodach szkolnych jest taki dziwny przepis, że gra się tylko do 11 punktów i nie ma gry do 2 pkt przewagi. Jak widać zatem o tytule mistrzów zdecydował 1 punkt i ten punkt wywalczył Rafał Kazimierski. Przeciwnik miał okazję do wygrania ale zasmeczował w siatkę. Opiekunem drużyn gimnazjalnych z Bogatyni jest pan Jakub Zdbel. A oto klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych chłopców :

1m Gimn 2 Bogatynia

2m Gimn Milicz

3m Gimn Szklarska Poręba

4m Gimn Sobótka

W trzecim dniu zawodów walczyli licealiści i tu także mamy nasz bogatyński akcent. Pierwsze miejsce wśród chłopców zajęło liceum ze Szklarskiej Poręby gdzie gra naszych dwóch Bogatynian : Marcin Nowak i Patryk Płaza. Patryk był rezerwowym zawodnikiem a Marcin tytuł mistrzowski wywalczył grając razem z Arkiem Słupkiem. Wszyscy grający tu zawodnicy z bogatyńskich szkół są zawodnikami Uczniowskiego Klubu Sportowego Smecz w Bogatyni. Być może uda się zorganizować Mistrzostwa Polski w poszczególnych szkołach ale prawo startu mieliby tylko mistrzowie województw. Gratulacje dla naszych młodych badmintonistów i zapraszamy do galerii zdjęć.