12 grudnia w kręgielni przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi zaproszeni goście, władze miasta, trenerzy, działacze, rodzice, a przede wszystkim zawodnicy spotkali się by podsumować działalność klubu w sezonie 2014. Jak co roku spotkanie poprzedziła uroczysta msza św. w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w intencji zawodników, trenerów, działaczy i rodziców
Zaraz po niej rozpoczęła się główna część wieczoru, w której na wstępie Prezes Klubu Piotr Wyroba przywitał wszystkich przybyłych gości, m. in. Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Pana Andrzeja Grzmielewicza, Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Pana Konrada Wysockiego oraz wszystkich zawodników i ich rodziców.
W przemowie prezes klubu wspomniał m. in. że miniony sezon lekkoatletyczny klubu obfitował w wiele startów i pod względem sportowym przyniósł wiele niezapomnianych, wzruszających i niesamowitych chwil. Zawodnicy Szerszenia Bogatynia w imprezach rangi mistrzowskiej stawali 27- krotnie na podium zdobywając 8 złotych, 13 srebrnych i 6 brązowych medali. Wspomniano, że w tym roku została przekroczona liczba już 100 zawodników, którzy w 14-letniej historii reprezentowało klub w Mistrzostwach Polski.
Cieszy fakt, że w szeregi naszego klubu wstępują młodzi i utalentowani adepci królowej sportu. Podobnie jak ich starsi koledzy i koleżanki chcą oni rozwijać w sobie swoją pasję jaką jest lekkoatletyka i sięgać jej najwyższych celów.
Prezes klubu w imieniu swoim, zarządu klubu Pana Jerzego Kacperskiego i Damiana Czarnieckiego oraz trenerów Tomasza Pistiolisa i Tomasza Dróżdża serdecznie podziękował zawodnikom i sympatykom naszego klubu za tak owocną pracę w mijającym sezonie lekkoatletycznym. Podziękował rodzicom za wyrozumiałość i za wspieranie swoich dzieci w samorealizacji ich marzeń i celów.
Mamy nadzieję, że następny jubileuszowy 15 rok naszego istnienia przyniesie nam wiele radosnych chwil i że będzie jeszcze bogatszy w sukcesy. Zachęcił wszystkich do dalszej wytężonej pracy. Życzył wszystkim dużo motywacji i ambitnych celów na sezon 2015. Życzył spełnienia wszelkich planów i zamierzeń, zarówno tych sportowych jak i osobistych. Zawodnikom życzył pobijania swoich rekordów życiowych, spełnienia sportowych marzeń, ale przede wszystkim zdrowia i satysfakcji ze stawania się coraz lepszym.
Pan Burmistrz Andrzej Grzmielewicz w swojej przemowie pogratulował zawodnikom i trenerom dotychczasowych osiągnięć i godnego reprezentowania Miasta i Gminy Bogatynia na arenach sportowych. Jest przekonany, że pasja, praca, trud i oddanie w sportowy rozwój zawodnika pozwoliły osiągnąć w minionym sezonie tak dobre wyniki sportowe. Życzył dużo zdrowia, wielu dalszych sukcesów i osobistego szczęścia, a także siły i wiary w realizację marzeń. Na zakończenie Pan Burmistrz wręczył wszystkim zawodnikom ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Bogatynia plecaki z logiem klubu.
Podczas prezentacji wszyscy zawodnicy wyróżnieni zostali pamiątkowymi trofeami i nagrodami w postaci klubowych czapek i rękawiczek oraz nagrodami ufundowanymi przez sponsorów: Urząd Miasta i Gminy Bogatynia, Salon fryzjerski MERLIN Pan Wojciech Walczak, Salon fryzjerski Studio M Pani Marzena Biedrońska, Centrum Atelier Urody EFFECT Państwo Henryk & Sylwia Seńczuk, Salon fryzjerski Studio Cosmo Styl Pani Agnieszka Wawryczuk, Fit & Gym II Studio Fitness Bogatynia Pan Dominik Barbachowski, Strefa PC Pani Agata Flaga, Bogatyński Ośrodek Kultury, Diyar Kebab Bar Restauracja Pan Kacraman Abdulah, Księgarnia Powszechna I. Smalec R. Seskowicz S.C. , Apteka IMPULS, Piko-Sport Errea Showroom.
Podczas spotkania nastąpiło również podziękowanie i pożegnanie z kończącym swoją przygodę z lekką atletykę Przemysławem Bednarskim, który po czteroletniej przygodzie z tym sportem postanowił odwiesić kolce na kołek.
Bardzo miłą niespodziankę sprawił naszym trenerom Pan Wojciech Pichowicz, który w imieniu swoim i wszystkich rodziców na ręce prezesa klubu wręczył piękny szklany dyplom z wyrazami uznania oraz podziękowań za wkład pracy oraz osobiste zaangażowanie w prowadzeniu młodych sportowców.
Po części oficjalnej zawodnicy przystąpili do konsumpcji pizzy, ciast oraz do współzawodnictwa gry w kręgle i bilard.
Szczegółowe podsumowanie działalności klubu, zdjęcia oraz film z minionego sezonu dostępne są na naszej stronie internetowej www.szerszen.dzla.pl.
Osiągnięcia zawodników w 2014 roku:
Cezary Marciniak- kategoria młodzik
4 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 300m ppł.
2 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 300m ppł.
1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.
3 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.
6 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegach przełajowych.
Wojciech Pichowicz- kategoria młodzik
5 miejsce w Mistrzostwach Polski w skoku wzwyż.
2 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w skoku wzwyż.
1 miejsce w Mistrzostwach Województwa w skoku wzwyż.
2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w skoku wzwyż.
7 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 300m ppł.
Bartosz Kempski- kategoria junior
6 miejsce w Mistrzostwach Polski w rzucie młotem.
2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w rzucie młotem.
4 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w pchnięciu kulą.
Anna Dworak- kategoria junior młodszy
13 miejsce w Mistrzostwach Polski w 7- boju.
3 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 100m.
2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w skoku wzwyż.
4 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 100m ppł.
4 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.
5 miejsce w Mistrzostwach Województwa w 7- boju.
Sandra Wanat- kategoria junior
13 miejsce w Mistrzostwach Polski w rzucie oszczepem.
2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w rzucie oszczepem.
Patrycja Górowska- kategoria młodzik
15 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 600m.
3 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 600m.
1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 1000m.
2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.
4 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegach przełajowych.
6 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
Piotr Kosiorek- kategoria junior młodszy
18 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100m.
2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 100m.
5 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 200m.
Magdalena Pawłowska- kategoria młodzik
27 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 600m.
2 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w bieguna 600m.
1 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.
2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 1000m.
3 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
4 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegach przełajowych
Olga Wirwińska- kategoria młodzik
Udział w Mistrzostwach Polski- niesklasyfikowana.
1 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w chodzie na 3km.
14 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.
Dawid Żelazo- kategoria młodzik
1 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w pchnięciu kulą.
2 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w rzucie dyskiem.
1 miejsce w Mistrzostwach Województwa w pchnięciu kulą.
1 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w pchnięciu kulą.
2 miejsce w Mistrzostwach Województwa w rzucie dyskiem.
Radosław Popławski- kategoria junior młodszy
3 miejsce w Mistrzostwach Województwa w pchnięciu kulą.
4 miejsce w Mistrzostwach Województwa w rzucie dyskiem.
7 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w pchnięciu kulą.
Przemysław Bednarski- kategoria junior młodszy
2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.
Zbigniew Paul- kategoria junior młodszy
3 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.
Monika Zieleniecka- kategoria młodzik
7 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 60m.
7 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.
Emilia Weg- kategoria młodzik
5 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegach przełajowych.
7 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.
7 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.
Katarzyna Oliasz- kategoria młodzik
5 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w rzucie młotem.
7 miejsce w Mistrzostwach Województwa w rzucie młotem.
8 miejsce w Mistrzostwach Województwa w rzucie dyskiem.
Joanna Mikołajczak- kategoria młodzik
6 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 600m.
6 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.
7 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 600m.
Aleksandra Zając- kategoria młodzik
7 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w skoku w dal.
6 miejsce w Mistrzostwach Województwa w skoku w dal.
8 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w skoku w dal.
9 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 100m.
Marta Walińska- kategoria młodzik
17 miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.
19 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.
Weronika Szwed- kategoria młodzik
19 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 300m.
20 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w biegu na 100m.
23 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 100m.
23 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegu na 300m.
Karol Górowski- kategoria dziecko młodsze
4 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
Zuzanna Brzuchalska- kategoria dziecko młodsze
7 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
1 miejsce we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegu na 600m.
Kamil Walczak- kategoria- dziecko starsze
10 miejsce w Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.
2 miejsce w Memoriale Wilhelma Nowickiego w skoku w dal.
Beata Sopoćko- kategoria dziecko starsze
1 miejsce w Memoriale Wilhelma Nowickiego w biegu na 60m.
2 miejsce w Memoriale Wilhelma Nowickiego w skoku w dal.
Izabela Sopoćko kategoria dziecko starsze
7 miejsce w Memoriale Wilhelma Nowickiego w biegu na 60m.
Maciej Wolniewicz, Remigiusz Spich, Karol Kaczor, Aniela Smolarek, Klaudia Bojarun, Wiktoria Brendowska, Sara Nowińska, Marcel Kuchciak- jeszcze bez osiągnięć.
Prezes MKS Szerszeń Bogatynia
Piotr Wyroba