W pierwszej połowie więcej z gry mieli zawodnicy Granicy i to oni stwarzali sytuacje podbramkowe, lecz po strzałach Savczuka, Pietkiewicza, Pastuszki oraz aktywnego Omelanskiego piłka mijała bramkę gości, albo w bramce dobrze spisywał się Chochel

Derby 2013, fot. R. Naureszewicz/MKS Granica Bogatynia

Na początku drugiej połowy dobrą sytuację do strzelenia bramki miał Iwanicki, lecz z bliskiej odległości przestrzelił. Kibice Granicy dopiero gola doczekali się w 65 minucie, po faulu na Achcińskim z karnego Granicę na prowadzenie wyprowadził niezawodny Pietkiewicz. Dziesięć minut później Jaworski strzelając bramkę Granicy dał remis Nysie.

W sumie był to jeden z najsłabszych meczy w wykonaniu naszych zawodników w tej rundzie, którzy złapali małą zadyszkę. Uważam, że stać naszych zawodników na dobrą grę, którą w następnych meczach pokażą zdobywając punkty zapewniające nam utrzymanie w IV lidze. Myślę, że zawodnicy wraz z trenerem powinni zapomnieć o tym meczu i wyciągnąć wnioski, a w następnym meczu pokazać na co stać naszą drużynę. Tego sobie zawodnikom i kibicom życzę.

Do końca sezonu pozostało Granicy do rozegrania pięć meczy z bardzo trudnymi przeciwnikami - KS Polkowice – które zapewniły sobie awans do III ligi, Orkanem Szczedrzykowice, Olimpią Kowary, Starym Śleszowem i na zakończenie rundy wiosennej Miedzią II Legnica, która również awansowała do III ligi. Obecnie nasz zespół w tabeli IV ligi po 25 kolejkach zajmuje 7 miejsce z 37 punktami (10 meczy wygranych, 7 remisów oraz 8 przegranych).

MKS GRANICA BOGATYNIA - NYSA ZGORZELEC 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Pietkiewicz (65-karny), 1:1 Jaworski (75).
Czerwona kartka: Więckiewicz (Granica, 90 - za dwie żółte).
Żółte karki: Więckiewicz, Pietkiewicz oraz G. Monik, Kaczan, Wójcik, Łuszczyk.
Sędziowali: Krzysztof Dłużniak, jako główny oraz Andrzej Prugar i Karol Prugar (Wałbrzych).Widzów: 200.

GRANICA: Gawlik - Augustyn, Duduć, Omelański, Iwanicki (80 Kostrzewa), Mikulski, Sawczuk (46 Słomiak), Pastuszko (46 Achciński), Szydło (56 Fularz), Pietkiewicz, Więckiewicz.

W sobotę tj 16 maja br. swoje mecze rozegrały pozostałe drużyny młodzieżowe.

• Juniorzy trenera Ryszarda Szydły po ładnym i bardzo ciekawym meczu zremisowali na stadionie przy ulicy Sportowej 2 -2 z Włókniarzem Mirski.

• Trampkarze trenera Jacka Panfila przegrali na wyjeździe 2 – 0 z KKS Jelenia Góra.

• Młodzicy trenera Adriana Cieślika wygrali na wyjeździe 4 – 2 z rówieśnikami z KKS Jelenia Góra.