Piłkarze trenera Ireneusza Słomiaka, którzy dominowali nad rywalami warunkami fizycznymi, nie rezygnowali i w 7 minucie po wyrzucie z autu przez Mikulskiego piłkę do siatki wpakował z 3 metrów Savczuk.

Po straconej bramce gospodarze przejęli inicjatywę na boisku i w 35 minucie po ładnej akcji całego zespołu najlepszy zawodnik w zespole Chojnowianki Serkies ładnym strzałem w długi róg pokonał dobrze broniącego Gawlika. Pierwsze 30 minut drugiej połowy należało do zawodników Granicy, którzy opanowali środek pola i co jakiś czas wyprowadzając kontry zagrażali bramce gospodarzy. Losy meczu rozstrzygnęły się w 68 minucie, gdzie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego doświadczonego Mariusza Achcińskiego piękną główką popisał się Piotrek Krzesiński kierując piłkę pod samą poprzeczkę, tym samym zapewniając czwarte zwycięstwo naszej drużynie. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę, bowiem za dwie żółte kartki arbiter wyprosił z boiska Korniłowicza i Sawczuka. Uważam, że należy się cieszyć z postawy naszej drużyny, gdyż przed nowym sezonem opuściło klub wielu kluczowych piłkarzy. Tymczasem z pięciu rozegranych spotkań nasi zawodnicy wygrali aż cztery i dlatego trenerzy jak i zawodnicy zasługują na wielki szacunek od kibiców za waleczność i ambicje na boisku. Dziękujemy!

CHOJNOWIANKA CHOJNÓW - GRANICA BOGATYNIA 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Sawczuk (7), 1:1 Serkies (35), 1:2 Krzesiński (68).

Czerwone kartki: Korniłowicz (83 - za dwie żółte) oraz Sawczuk (85 - za dwie żółte).

Żółte kartki: Baszczak, Polański, Ziembowski, Korniłowicz, Serkies, Kowalczyk oraz Mokijewski, Krzesiński, Sawczuk.

Sędziował: Krystian Kubik (Wałbrzych).
Widzów: 200.

CHOJNOWIANKA: Krupa - Grządkowski (80 Chrzanowski), Górski, Korniłowicz, Baszczak, Ziembowski (85 Gałaszkiewicz), Polański, Kowalczyk, Serkies, Tucholski, Jędrusiak.

MKS GRANICA Bogatynia: Gawlik - Duduć, Mikulski, Suchocki (85 Kostrzewa), Fularz, Sawczuk, Szydło, Mokijewski (46 Krzesiński), Więckiewicz, Achciński (80 Słomiak), Pietkiewicz (83 Janiak).

W sobotę tj.: 6 września br. na stadionie przy ulicy Białogórskiej Trampkarze oraz Młodzicy podejmowali sąsiada zza miedzyNysę Zgorzelec.

Jako pierwsi na boisko weszli „Młodzicy” Adriana Cieślika, którzy nie dali żadnych szans wygrywając bardzo wysoko, bo aż 7 – 0 z rówieśnikami z Nysy Zgorzelec.

O godzinie 12.30 na boisko wyszedł zespół trenera Jacka Panfila, który również wysoko pokonali Nysę Zgorzelec 4 - 1. Chciałem zaznaczyć, że w dwóch kolejkach nasi młodzi zawodnicy strzelili 26 bramek a stracili 2.  Przed meczem Trampkarzy odbyła się miła uroczystość. Pan Jan Gowin wiceprezes ds. szkolenia w OZPN Jelenia Góra wręczył trenerowi Jackowi Panfilowi oraz drużynie trampkarzy okazały Puchar za zdobycie pierwszego miejsca naszej drużyny w rozgrywkach Ligi Okręgowej w sezonie 2013/14. wiceprezes Pan Ryszard Szostak wręczył pamiątkowe statuetki ufundowane przez Burmistrza Andrzeja Grzmielewicza wyróżniającym się piłkarzom trampkarzy.