b_699_699_16777215_00_images_stories_budynki_opolno.JPG

Ledwo minął rok od wyborów sołtysa w Opolnie - Zdroju, a będą konieczne kolejne z powodu przerwania kadencji. To już drugi raz kiedy tak się dzieje. Powodem może być napięta sytuacja we wsi z powodu planowanego zamknięcia szkoły.

Znak w Opolnie - Zdroju (z błędem), fot. archiwum bip

Nowy sołtys Przemysław Kiślak w Opolnie rządził 14 miesięcy (pisaliśmy o tym w artykule Opolno-Zdrój ma nowego sołtysa), a już planowane są kolejne wybory. Dzisiaj na sesji Rady Miejskiej ma być podjęta uchwała w sprawie zarządzenia wyborów Sołtysa w Sołectwie Opolno-Zdrój. Przypomnijmy, że we wsi trwa napięta sytuacja dotycząca zamiaru likwidacji szkoły. Ostatnio temat opisywaliśmy dwa tygodnie temu (vide Burmistrz chce rozmawiać o przyszłości szkoły w Opolnie), wówczas pojawiły się pogłoski o zamiarze rezygnacji dotychczasowego sołtysa. Przemysław Kiślak złożył rezygnację 25 września br. Nowe wybory planowane są na 30 lstopada. 

Wcześniej w trakcie kadencji zrezygnowała Katarzyna Brakowiecka (pisaliśmy o tym w artykułach (Kolejna rezygnacja w gminie i Pierwsze wybory będą ostatniego sierpnia). 

Na wspomnianej sesji radni zajmą się również zmianami w budżecie i sprawą przystąpienia do prac nad strategią rozwoju społeczno-gospodarczego południowej części Dolnego Śląska „SUDETY 2030”.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+2 #44 Wiktoria 2017-10-25 10:56
My,mieszkańcy Opolna będziemy walczyć o naszą szkołę i nie tylko szkołę.W Opolnie są też baseny,które można odbudować ,by dzieci miały się gdzie kąpać.Czy wszystko się należy dla Bogatyni? O nie! Za drogę Opolno-Bogatynia też będziecie rozliczeni !
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #43 Tttttt 2017-10-25 07:58
Jak wy mieszkańcy Bogatyni jestescie tacy mądrzy z tymi całymi busami, to sami je opłacajcie. Dzieci by musiały dziennie wydawać 8 zł na dojazd i powrót z waszych szkół. Nie widze takiej potrzeby skoro szkoła jest pod nosem. Osobiście znam jedną z dziewczynek, która mieszka w Bogatyni, ale woli do szkoły chodzić w Opolnie, a wy tej szkoły jeszcze sie czepiacie. Dzieci swoich nie macie czy co? Jakas zgryzliwosc na starosc was dopada. To, ze sytuacja na Opolnie jest nieciekaea, nie znaczy, ze wszystkie dzieci mozna skazywac na zlodziejstwo. Mieszkają tu tez porządni ludzie, a wy sie lepiej zajmijcie swoją Bogatynią gdzie tez pełno alkoholikoe i cponow, tylko maja wiekszy obszar do krycia sie, bo wiadomo, ze przed biedronka Ci taki akloholik nie stanie
Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 #42 Gość123 2017-10-22 11:15
Widać,że ktoś liczyć nie umie skoro na rozpoczęcie roku widział pięcioro dzieci bo ja pamiętam,że było ich więcej. Poza tym nasza szkoła to skarb dla naszych dzieci są dobrze nauczane i nie jedno z nich ma lepsze osiągnięcia niż dzieci z Bogatyńskich szkół więc zostawcie naszą szkołę w spokoju tu bynajmniej nasze dzieci są bezpieczne ... a co do dilerki to ona jest wszędzie nawet w tej kochanej Bogatyni i co niby nikt o tym nie wie bo nasza POLICJA woli nie widzieć bo jeszcze w pie....l dostaną
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #41 spójrzbaborealnie 2017-10-22 08:04
Ludzie,pomyślcie tylko! Wioska będzie zamieniona w kopalnie,dzieci rozpoczynających naukę praktycznie nie ma(1ego września było aż 5ioro dzieci ! ),a wy chcecie szkołę finansować? Miliony to kosztuje! Nowy,pachnący autobus z paniami opiekunkami podstawi wasze dzieci do szkoły i przywiezie ze szkoły i po sprawie.Zamiast milionów na utrzymywanie tej szkoły,starajcie się lepiej o to,by w waszej wiosce cudów był posterunek policji.Złodziejstwo tam na każdym kroku i dilerzy narkotykowi,widać ta szkolna edukacja na nic wam się zdała!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #40 Kacha 2017-10-22 07:43
Reniu,nie bulwersuj się tak,bo ci ciśnienie podskoczy.Napij się meliski i czekaj na wykup chałupy,dostaniesz mieszkanie zastępcze w mieście Bogatynia.A los szkoły na waszej wsi i tak jest już przesądzony.Kopalnia zaora tą wieś i tylko dawna nazwa pozostanie.Same nauczycielki mówią,że w tym roku we wrześniu tylko piećioro dzieci chciało rozpocząć naukę.Pomino programu 500+ już nawet dzieci nie chcecie mieć.Po co wam szkoły,jak i dzieci na wsi nie ma? We wsi brud ,syf i wszechobecne złodziejstwo.I dwa sklepy monopolowe.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #39 Renia 2017-10-21 21:16
Wszyscy ktorzy piszą komektarze o zamknieciu szkoły! !! Zamknijcie to wy swoje pyski!!!bo my tak samo pracujemy jak wy tak samo zyjemy i tak samo jestesmy lydzmi!nie macie ptaea oceniac ludzi jak ksiazki po olkadce!!! My Opolnianie bedziemy walczyc o nasza szkole do samego konca a wam nic do tego.. Wam zal [xxx]e sciska ze baseniku nie bedzie a przy[xxx]asy i sam grzmielu kasy do kieszeni nie przytuli.. A zeby was to samo spotkalo a od naszych dzieci wt[xxx]lac popaprancy jeztescie bydletami a nie ludzmi!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 #38 Dziadek ciekawski 2017-10-21 16:12
ZosiaOpolno i Renia co wy w szkole robiłyście???
Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 #37 Edyta 2017-10-21 14:54
Sądząc po komentarzu #36 ZofiaOpolno panie Burmistrzu niech szkoła zostanie !!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #36 ZofiaOpolno 2017-10-21 14:15
W tym roku pięcioro dzieci chciało iść do pierwszej klasy ale niestety nie otwarto klasy bo niby za mało dzieci.Panie Burmiszczu prosimy nie zamykać naszej szkoły!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #35 opolnianka 2017-10-21 13:46
My,mieszkańcy Opolna też chcemy mieć szkołę jak i wy z miasta Bogatyni.Że złodziejstwo jest u nas duże to fakt ale jest troche dzieci które by chodziły do szkoły.Kino też by sie dla dzieci przydało to może by tyle nie brało narkotyków.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Ocalić dawne odmian…

17-10-2018 Wyświetleń:216 Brak komentarzy

Chopin in Jazz - zap…

16-10-2018 Wyświetleń:422 Brak komentarzy

Więcej, więcej, wi…

16-10-2018 Wyświetleń:695 2 Komentarze

Nawet podczas konfli…

16-10-2018 Wyświetleń:334 Brak komentarzy

Akt zawierzenia Boga…

16-10-2018 Wyświetleń:959 13 Komentarzy

"Big Bajo"…

16-10-2018 Wyświetleń:1175 Brak komentarzy

Sonda: będzie druga…

15-10-2018 Wyświetleń:2501 32 Komentarzy

Płonie przygraniczn…

15-10-2018 Wyświetleń:893 Brak komentarzy

Ujawnili 198 wykrocz…

15-10-2018 Wyświetleń:623 1 Komentarz

Drzewa na pomniki w …

15-10-2018 Wyświetleń:612 2 Komentarze

Relacja z wycieczki …

15-10-2018 Wyświetleń:306 1 Komentarz

Planszomania z Klanz…

15-10-2018 Wyświetleń:189 Brak komentarzy

środa, październik 17, 2018

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Polityka cookies