Kilka dni temu media obiegła informacja, że zatrzymani przez Centralne Biuro Śledcze Policji byli samorządowcy złożyli zażalenie. Tymczasem CBŚ zbiera w bogatyńskim magistracie dokumenty dotyczące innych spraw.

Jak poinformował portal naszemiasto.pl przed Sądem Rejonowym Wrocław Śródmieście rozpatrywano zażalenia na areszt dla zatrzymanych w związku z bogatyńską aferą śmieciową. Wnioski złożyli obrońcy Stelli G. i Sławomira Z. oraz Janusza P. Według cytowanego źródła decyzją sądu byli zarządzający GPO pozostaną w areszcie, a wniosek byłego członka zarządu "wodociągów" ma być dopiero rozpatrywany. Według innego źródła były burmistrz Bogatyni nie wnosił zażalenia. 

Tymczasem, jak mówiła na wczorajszej sesji Rady Miejskiej wiceburmistrz Bożena Wojciechowska, wątków przybywa. Do prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu przygotowano zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni oraz byłego burmistrza związanym z remontem świetlicy przy ulicy Skłodowskiej - Curie. W zawiadomieniu wykorzystano raport komisji rewizyjnej Rady Miejskiej (pisaliśmy o nim w artykule Tajemnice Ośrodka Sportu i Rekreacji). 11 lutego br. prokurator z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu wydała postanowienie o przeszukaniu pomieszczeń Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni. To postanowienie wykonywali funkcjonariusze CBŚP z Jeleniej Góry 13 lutego br. Wydano im oryginały dokumentów dotyczących inicjacji inwestycji otwartego kąpieliska w Bogatyni, działalności Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w latach 2013 - 2015, zmian w planie zagospodarowania przestrzennego gminy dokonanych w okresie od 2010 do 2017 roku, a także spółki Revita - mówiła wiceburmistrz Wojciechowska. W tym samym czasie odbyły się zatrzymania 4 osób. Kilka dni później do burmistrza wpłynęło pismo Centralnego Biura Antykorupcyjnego z prośbą o dokumenty dotyczące budowy basenu. Urzędnicy przekazali funkcjonariuszom kopie, ponieważ oryginały trafiły do CBŚP.

 

 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+11 #8 z fejsa 2019-03-10 18:50
Panie Arturze z radia, a dlaczego nie ma już piątkowych wywiadów z burmistrzem AG? Dlaczego zawiódł pan swoich słuchaczy? Czy nie można załatwić przepustki i zadać nurtujące pytania? A może Pan zna odpowiedzi?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 #7 Janek23 2019-03-09 20:53
Cytuję Wow:
Mam nadzieję, Andrzej G. długo nie wyjdzie z pudła. A to, że rządził tyle lat i doprowadził to miasto do upadku świadczy tylko o tym jak głupi i ślepi są jego mieszkańcy.


Ludzie nie są tacy głupi jak myślisz to wieloletnia niepodzielna władza tworzy mechanizmy korupcji politycznej i uzależnienia wielu obywateli i ich rodzin od władzy wszyscy to widzieli i widzieli ale każdy udawał że jest OK i tak się kręciło przez lata....
Cytować | Zgłoś administratorowi
+36 #6 mieszkaniec 2019-03-09 18:28
WZYWAM WSZYSTKICH RADNYCH DO PODJĘCIA UCHWAŁY O OBNIŻENIU (minimum o 50%) LUB CAŁKOWITEJ REZYGNACJI Z PRZYSŁUGUJĄCYCH ŚWIADCZEŃ PIENIĘZNYCH.
Wszyscy radni mają stałe miejsce zatrudnienia. Większość z nich bierze pensje z państwowych zakładów pracy, urzędów lub spółek miejskich, więc za czas spędzony na posiedzeniach dostają pieniądze. Nasze pieniądze, bo to z naszych podatków i to większość z nich duże pieniądze (patrz przewodnicząca, zastępca, J.W. & C.O.). Wiec uczciwie byłoby zrezygnować w tym trudnym czasie z dodatkowych kilkutysięcznych diet zafundowanych przez poprzednią klikę.
Tym bardziej, że większość radnych bardzo czynnie przyczyniła się do upadku naszej gminy w poprzednich kadencjach.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+32 #5 mieszkaniec 2019-03-09 18:12
A radni odpowiedzą za to, że doprowadzili nasze miasto i gminę do takiego stanu?
Chodzi mi o tych nowych-starych radnych w panią przewodniczącą włącznie!
Odebrać im diety, to mało.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+46 #4 jejku 2019-03-09 08:55
Gdzie schowała się trójka budowniczych Olek..,Remi...,Tobi...- ktoś ich pyta,wzywa do wyjaśnień ???????
Co z radnymi minionej kadencji i obecnymi tak radośnie zachwalającymi wizje andrzeja g. ? Taki wisniak,kawec,doktorowa mająjeszcze czelność zabierać głos,pouczać ,wytykać błędy,domagać się ...horrror !!!!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 #3 ojejejej 2019-03-08 23:25
...a to kąpielisko jest już legalne czy przeznaczone do rozbiórki?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+55 #2 Wow 2019-03-08 19:57
Mam nadzieję, Andrzej G. długo nie wyjdzie z pudła. A to, że rządził tyle lat i doprowadził to miasto do upadku świadczy tylko o tym jak głupi i ślepi są jego mieszkańcy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 #1 On 2019-03-08 19:46
Super
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Aktualności

Pozostałe informacje

Schować się przed …

19-04-2019 Wyświetleń:483 1 Komentarz

Świąteczna tradycj…

19-04-2019 Wyświetleń:155 Brak komentarzy

Szachiści z Bogatyn…

19-04-2019 Wyświetleń:177 Brak komentarzy

Nożownikowi z Bogat…

19-04-2019 Wyświetleń:1895 15 Komentarzy

Ukradł perfumy o wa…

19-04-2019 Wyświetleń:511 Brak komentarzy

Kradł paliwo skradz…

19-04-2019 Wyświetleń:302 Brak komentarzy

Odurzonego złodziej…

17-04-2019 Wyświetleń:2335 6 Komentarzy

Propaganda sukcesu i…

17-04-2019 Wyświetleń:3590 54 Komentarzy

Strajk trwa, egzamin…

17-04-2019 Wyświetleń:834 19 Komentarzy

Relacja z wycieczki …

17-04-2019 Wyświetleń:447 Brak komentarzy

Śmiertelne dźgnię…

17-04-2019 Wyświetleń:5387 28 Komentarzy

GooseBumps w BOK!

17-04-2019 Wyświetleń:160 Brak komentarzy

sobota, kwiecień 20, 2019

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Polityka cookies