fot. MKS Granica BogatyniaW sobotę tj. 4 października br. MKS Granica Bogatynia w IX kolejce IV ligi dolnośląskiej wysoko pokonała, bo aż 4 - 1 KS Widawę Bierutów

Nasz zespół do tego meczu od pierwszych minut spotkania przystąpił skoncentrowany i z wolą zwycięstwa. Już w 4 minucie po ładnej akcji Pietkiewicz mógł wpisać się na listę strzelców, lecz minimalnie posłał piłkę obok słupka. To co nie udało się Pietkiewiczowi w 15 minucie udało się Mokijewskiemu, który po podaniu piłki przez Pietkiewicza strzelił z 16 metrów w górny róg bramki, nie dając żadnych szans bramkarzowi gości. Było 1 - 0 dla Granicy. Zawodnicy Granicy nie zadowolili się strzeloną bramką i szukali kolejnych bramek. W 20 minucie Szczepański obronił strzał Szydły, lecz w 30 minucie po drugim kapitalnym strzale Mokijewskiego, bramkarz gości musiał wyjmować piłkę z siatki. Ten sam zawodnik w 45 minucie miał okazje do strzelenia trzeciej bramki, lecz na wysokości zadania stanął bardzo dobrze broniący bramkarz Szczepański. Po zmianie stron zawodnicy Granicy nie odpuszczali i w 48 minucie po wyrzuceniu piłki z autu przez Mikulskiego, Pietkiewicz wpakował z bliskiej odległości piłkę do siatki i Granica prowadziła 3 - 0. Zawodnicy Ireneusza Słomiaka kontrolowali grę, jednak w 66 minucie za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić Fularz, to w 70 minucie na 4:0 podwyższył Szydło, który dobił mocny strzał z 25 metrów Sawczuka. 10 minut przed końcem honor gościom uratował najlepszy zawodnik drużyny gości - Magiera, który w 90 minucie po drugiej zółtej kartce podzielił los naszego zawodnika Fularza.

GRANICA BOGATYNIA - KS WIDAWA BIERUTÓW 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Mokijewski (15), 2:0 Mokijewski (30), 3:0 Pietkiewicz (48), 4:0 Szydło (70), 4:1 Magiera (80).
Czerwona kartka: Fularz (66 - za dwie żółte) oraz Magiera (90 - za dwie żółte).
Żółte kartki: Duduć, Szydło, Fularz, Sawczuk oraz Magiera, Bezak.
Sędziował: Grzegorz Rola (Wałbrzych).
Widzów: 300.

MKS GRANICA Bogatynia: Gawlik - Fularz, Sochacki, Duduć, Mikulski, Krzesiński, Sawczuk, Więckiewicz, Szydło (85 Janiak), Pietkiewicz (90 Achciński), Mokijewski (65 Słomiak).

Piłka nożna jest cudowna, nieprzewidywalna i to jest piękne w sporcie, że nie wiadomo kiedy i z kim się wygra lub przegra. Seniorzy po najlepszym meczu w tym sezonie zdecydowanie pokonali 4 - 1 Widawę Bierutów. Uważam, że najlepszy mecz w tym sezonie zwłaszcza w pierwszej połowie zagrał Michał Mokijewski. Brawo Michał. W ogóle cała drużyna zagrała bardzo dobre zawody piłkarskie, za co trenerowi i zawodnikom z Prezesem Jackiem Panfilem gorąco dziękujemy. Podziękowania kierujemy do kibiców, którzy wnieśli swój wkład w zwycięstwo naszego zespołu, dopingując naszą drużynę do walki na boisku. Już w najbliższą sobotę MKS Granica Bogatynia rozegra w Zgorzelcu derby powiatu zgorzeleckiego, na które już dzisiaj gorąco zapraszam naszych wiernych kibiców. Granica po IX kolejce IV ligi dolnośląskiej z 19 punktami (6 zwycięstw, 1 remis oraz 2 porażki) umocniła się na czwartej pozycji.
-------------------------------------------------------------------------------------------

W mijającą sobotę ze zmiennym szczęściem swoje mecze rozegrali młodzi zawodnicy Granicy. Młodzicy Adriana Cieślika po dobrym meczu przegrali na stadionie przy ulicy Białogórskiej z Karkonoszami Jelenia Góra 2 - 1, natomiast Trampkarze Jacka Panfila zdecydowanie pokonali trampkarzy z Karkonoszy Jelenia Góra 3 - 0. Juniorzy Ryszarda Szydło zremisowali na trudnym terenie w Mirsku z tamtejszym Włókniarzem 1 - 1.