Podczas premiery sala zapełniła się po brzegi. Zdecydowano się na kolejne seanse. Ci, który nie mogli obejrzeć filmu pytali kiedy bedzie on w internecie. Jest! Od dzisiaj do obejrzenia w sieci.

Szymon Wasylów, reżyser filmu, podczas bogatyńskiej premiery - luty 2016r., fot. bogatynia.info.pl

Bogatyńska premierę filmu w reżyserii Szymona Wasylów opisywaliśmy Wam w artykule Mury Sieniawki mówią wstrząsającą historięSala kinowa pękała w szwach. Organizatorzy ocenili widzów na około 500 i ponad setka nie zmieściła się na dostawianych krzesłach. Ci, którzy nie mogli dostać się na projekce maja teraz okazję obejrzeć film na ekranach komputerów. 

- "Mury Mówią", a raczej "Die Mauern Sprechen" spodobały się w Poczdamie! Razem z Łużycką Grupą Poszukiwawczą gościliśmy na Uniwersytecie Poczdamskim, gdzie studenci nauk medialnych obejrzeli niemiecką wersję naszego filmu. Niezapomniane doświadczenie! Już dziś wieczorem polska i niemiecka wersja Murów będzie dostępna online - poinformowali twórcy na portalu społecznościowym (facebook.com/REDfilmproduction). Dotrzymali słowa. Niemal punktualnie o 20 film pojawił się w serwisie You Tube - u nas do obejrzenia poniżej tekstu.

"Mury Mówią" przybliża historię tajemniczego miejsca leżącego na trójstyku Polski, Niemiec i Czech. Wzgórze w Sieniawce pamięta zarówno przedwojenne koszary wojskowe, fabrykę silników odrzutowych, obóz pracy jak i domniemane tajemnicze podziemia, które czynią to miejsce wyjątkowo ciekawym. Spytaliśmy przed premierą reżysera filmu Szymona Wasylów o kilka szczegółów: O czym mówią mury Sieniawki?

Tajemnicze i mroczne wzgórze w Sieniawce (woj. dolnośląskie) kryje przeszłość, o której wszyscy woleliby zapomnieć. Przed II Wojną Światową mieściły się tu wojskowe koszary, w jej trakcie obóz koncentracyjny KL Kleinschoenau i fabryka silników turboodrzutowych do Messerschmittów, obecnie zaś domy mieszkalne i Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. To co jednak w Sieniawce najciekawsze to podziemia i przesłanki o tajnej fabryce III Rzeszy. Co produkowano głęboko pod ziemią? Co w Kleinschoenau robił doktor Mengele? Czy w Zittwerke znajdują się masowe mogiły tysięcy ludzi? Poznajcie to przerażające miejsce.

Realizacja filmu: Szymon Wasylów; produkcja REDfilmproduction (www.redfilmproduction.eu) i Łużycka Grupa Poszukiwawcza (www.lgp.org.pl); współpraca merytoryczna Jan Witek.

Zapraszamy do oglądania!

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.