„Niezwykłe Mikołajki” to tytuł spektaklu, który odbył się 6 grudnia w Bogatyńskim Ośrodku Kultury. Sztuka, na którą zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz wprowadziła widownię w świąteczny nastrój, a prezenty i słodkości sprawiły, że ten dzień stał się naprawę wyjątkowy.

W pierwszej kolejności spektakl obejrzały przedszkolaki z terenu miasta i gminy Bogatynia. O godz. 9.30 oraz 11.30 to właśnie one zasiadły w wygodnych fotelach sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. Natomiast na godzinę 17.00 wstęp na wydarzenie był wolny. Sala widowiskowa pękała w szwach. Dzieci, wraz z całymi rodzinami, z wypiekami na twarzy oczekiwały spotkania z Mikołajem. Oczywiście się nie zawiodły. Mikołaj przybył, a wraz z nim prezenty i cała masa uśmiechu. Po spektaklu wszyscy zostali zaproszeni na gorącą czekoladę oraz świąteczne pierniki.

W spektaklu „Niezwykłe Mikołajki” udział wzięli:

W roli Świętego Mikołaja – Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz:

W roli pani Mikołajowej – Dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Kultury Anita Szakiel-Sosnowska.

W rolach elfów:

Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Aleksandra Ratajczak;

Sekretarz Gminy Bogatynia Łukasz Roszkowski;

Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Bogatyni Bożena Mazowiecka;

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Bogatyni Marta Bodziony

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Porajowie Jolanta Medycka;

Naczelnicy Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni: Monika Nawrot oraz Mariola Danielewska;

Radni Rady Miejskiej: Krystian Bajsarowicz oraz Dorota Bojakowska (pani Dorota nie mogła zagrać w samym spektaklu z przyczyn osobistych, jednak od początku brała udział w przygotowaniach).

Animatorzy: Ewelina Gabara oraz Marcin Woroniecki, którzy odpowiedzialni byli również za przygotowanie spektaklu (scenariusz oraz reżyserię).

W roli konferansjera – Główny Specjalista ds. Profilaktyki Uzależnień Adam Balcer.

W prace nad sztuką zaangażowali się również pracownicy Bogatyńskiego Ośrodka Kultury: Beata Oszust – scenografia, Krzysztof Kasprzyk – światło, Szymon Mazowiecki – dźwięk, Jolanta Pieczara, Albert Bystrykowski, Arkadiusz Junik – pomoc organizacyjna.

Podziękowania należą się również Bogatyńskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny za zaangażowanie i pomoc na każdym etapie przygotowań spektaklu.

Źródło, foto: UMiG Bogatynia

Podziel się ze znajomymi!

W celu zapewnienia jak najlepszych usług online, ta strona korzysta z plików cookies.

Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na używanie naszych plików cookies.