b_699_699_16777215_00_images_stories_okiem_las_20190811_084040_resized.jpg

Dzisiejszy spacer po lesie za zalewem bardzo mnie zaskoczył. W miejscu gdzie od dawna zbierałem grzyby zastałem bardzo zaawansowaną budowę toru do jazdy chyba rowerami (bo nie wyobrażam sobie że motorami). Mimo moich wątpliwości co do legalności tego przedsięwzięcia (ciekaw jestem co na to Nadleśnictwo Pieńsk Lasów Państwowych) to zaskakujący jest rozmach i zaangażowanie tajemniczych budowniczych. Niemały podziw musi budzić ogromna ilość i różnorodność materiałów użytych do budowy dostarczonych z zewnątrz (tam nie ma dojazdu). Na pewno naganne jest użycie w środku lasu cementu na utwardzenie dróżek. A widziane tam kiedyś sarny na pewno omijają tą część lasu szerokim łukiem. Szkoda.

 

Redakcja: wysłaliśmy zapytanie w sprawie opisywanej przez czytelnika do Lasów Państwowych.

***

Teksty i zdjęcia pochodzą od naszych czytelników lub są przez nich wskazane. Widziałeś coś ciekawego? Coś Cię bulwersuje? Masz fajne zdjęcie? Chcesz podzielić się ciekawymi tematami z innymi. Zapraszamy do naszego nowego działu Okiem czytelników, gdzie będą umieszczane Wasze tematy. Tekst,  lub temat można zamieścić za pomocą poczty elektronicznej e-mail do nas (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), wiadomości wysłanej z naszego konta Facebook albo umieszczenia tematu na naszej "tablicy" (www.facebook.com/BogatyniaInfo) lub przez formularz kontaktu (bogatynia.info.pl/skontaktuj-sie-z-nami).

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bogatynia.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Prosimy trzymać się netykiety oraz nie wpisywać treści niezgodnych z prawem. Komentarze użytkowników niezarejestrowanych będą publikowane po akceptacji moderatora.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+2 #4 Tak 2019-08-13 20:11
Mamy burmistrza do [xxx]y i sami se musiny budować atrakcje
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #3 xD 2019-08-13 12:03
wiem kto to zrobił i sami tam jeździmy xD
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #2 Grzegorz1234 2019-08-13 08:22
Tyle "Nam" wszystkim miasto daje atrakcji, że ludzie do lasu uciekają
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #1 M@estro 2019-08-13 05:41
Uważam że, młodzi ludzie, lubiący Downhill, wzięli sprawę w swoje ręce. I bardzo dobrze. Przy budowie takiego toru, pracy było od cholery. Na pewno ich praca (którą co niektórzy będą uważać za dewastację lasu) nie należała do lekkich. Co do samej jazdy na takim torze, to jest to sport ekstremalny, męczący.Tak więc, jak się młodzi wyszaleją, mniej głupot zrobią na mieście. Jestem za inicjatywą i wykonaniem jej przez fascynatów Downhill-a. Proponuję jeszcze zrobić akcję na zrzutka pl , w celu zebrania środków na wydzierżawienie terenu od lasów państwowych, aby wszystko było zgodnie z prawem. Sam dołożę parę złotych z miłą chęcią.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Kategoria: Okiem czytelników
czwartek, sierpień 13, 2020