fot. MKS Granica BogatyniaW meczu dziewiątej kolejki dolnośląskiej IV ligi MKS Granica Bogatynia po dwóch bramkach Radka Pietkiewicza pokonała klub BKS Bobrzanie Bolesławiec 2:0

Już ostatni mecz z Karkonoszami pokazał, że nasi zawodnicy mają serce do walki. To znalazło potwierdzenie w meczu z drużyną z Bolesławca. Ambitnie grający zawodnicy Granicy pierwszego gola zdobyli już w 22 minucie. Po rzucie rożnym w zamieszaniu w polu karnym, zimną krew zachował Radek Pietkiewicz, który głową wpakował piłkę do siatki z 3 metrów. Ten sam zawodnik miał szansę dwukrotnie pokonać bramkarza gości Kuleszę, lecz w 35 minucie piłkę uderzył nad poprzeczką, a minutę później po strzale Radka piłka odbiła się od słupka. W 43 minucie Marcin Chrzanowski oddał piękny strzał w samo okienko bramki, lecz na wysokości zadania stanął dobrze broniący młody bramkarz BKS.

Druga połowa zaczęła się od ataków gości, którzy ambitnie dążyli do strzelenia bramki wyrównującej, lecz losy meczu rozstrzygnęły się w 72 minucie. Wówczas, po akcji całego zespołu Michał Marszałek piłkę podciągnął do pola karnego i podał do nadbiegającego Radka Pietkiewicza, który huknął z 11 metrów w prawy górny róg bramki gości. Bobrzanie w 86 minucie mieli szansę by przynajmniej zmniejszyć rozmiary porażki. W najlepszej sytuacji Michał Błoński trafił piłką w słupek. U dobrze grających gości podobać się mogli grający trener Paweł Żmudziński, młody zawodnik Daniel Ziółkowski oraz Emanuel Ohagwu.

U nas na wyróżnienie zasłużył cały zespół, który grając w osłabieniu bez Grzegorza Sawickiego (pauzuje za czerwoną kartkę) i Tomka Rachwała (kontuzja) zagrał z sercem i wolą zwycięstwa, co było widoczne na boisku.

Był to dobry mecz naszej drużyny, która tak jak z Karkonoszami pokazała charakter i piłkarską złość, wygrywając z bardzo dobrą drużyną z Bolesławca. Uważam, że trzeba już zapomnieć o tym meczu i skupić się na bardzo ważnym i trudnym meczu wyjazdowym, który nasi zawodnicy rozegrają w sobotę z MKS Szawno - Zdrój. Życzmy naszym zawodnikom powodzenia.

GRANICA BOGATYNIA - BKS BOBRZANIE BOLESŁAWIEC 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Pietkiewicz (22), 2:0 Pietkiewicz (72). Żółte kartki: Szydło, Kazimierski, Mikulski, Pietkiewicz oraz Rissmann, Ziółkowski, Błoński. Sędziowali: Adrian Kotlarz jako główny oraz Jarosław Królikowski i Przemysław Ziarnik (Legnica). Widzów: 200.

MKS GRANICA Bogatynia: Jarosław Czekański - Łukasz Duduć, Grzegorz Kazimierski, Damian Sochacki, Marcin Suchocki, Sebastian Mikulski, Marcin Gawlik, Marcin Chrzanowski, Michał Szydło, Radek Pietkiewicz (84 Andrzej Iwanicki), Michał Marszałek (74 Dawid Więckiewicz).

Ponadto w składzie wystąpili: Grzegorz Deszcz oraz Gracjan Janiak. Trenerzy: Ireneusz Słomiak i Paweł Rychter.

-----------------------------------------------------------------------------------

Również w sobotę swoje mecze rozegrały drużyny dziecięce i młodzieżowe:

Juniorzy trenera Ryszarda Szydło wysoko pokonali drużynę Piasta Zawidów 10 - 0.

Trampkarze trenera Jacka Panfila wygrali 5 - 0 z rówieśnikami z UKS Orlik Węgliniec, a młodzicy trenera Adriana Cieślika nie dali żadnych szans również rówieśnikom z UKS Węgliniec, wysoko wygrywając 10 - 1.

Konsultan ds. sportu i mediów: Andrzej Lipko