Zdjęcie archiwalne, fot. archiwum MKS Granica Bogatynia

W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły sobie kilka okazji bramkowych, ale dobrze spisywał się zarówno Czekański, jak również Trawka

Po przerwie wynik meczu otworzył w 49 minucie Marcin Chrzanowski, który pokonał bramkarza AKS strzałem z rzutu wolnego. Stracony gol podziałał mobilizująco na zawodników ze Strzegomia i za sprawą aktywnego w tym meczu Buryło, który w 60 i 66 minucie umieścił piłkę w naszej bramce AKS prowadził 2 - 1. Rezultat w 76 minucie strzałem z rzutu karnego, który został podyktowany za faul Janiaka na Traczykowskim ustalił Borkowski.

Goście dużo grali skrzydłami na co nie potrafiliśmy znaleźć odpowiedzi, słaba postawa linii obronnych oraz brak gry skrzydłami przyczyniły się do naszej porażki. Goście zwłaszcza w drugiej połowie byli drużyną lepszą i poprzez większą wole walki dążenia do zwycięstwa, swój cel osiągnęli wygrywając ze słabo dysponowaną w tym dniu Granicą. W Granicy pierwsze minuty w sezonie zaliczył powracający po kontuzji Łukasz Duduć.

GRANICA BOGATYNIA - AKS STRZEGOM 1:3 (0:0)

Bramki: 1:0 Chrzanowski (56), 1:1 Buryło (60), 1:2 Buryło (66), 1:3 Borkowski (76-karny).
Żółte kartki: Gawlik, Marszałek.
Sędziowali: Jarosław Łuniewski jako główny oraz Mateusz Lombardo i Jacek Czubak (Legnica).
Widzów: 200.

GRANICA: Czekański - Deszcz (70 Janiak), Kazimierski, Sochacki (32 Marszałek), Iwanicki (72 Więckiewicz), Suchocki, Gawlik (60 Duduć), Chrzanowski, Szydło, Pietkiewicz, Sawicki.
AKS: Trawka - Bęś, Pospiszyl, Sudoł, Marszałek, Buryło, Domaradzki (70 Diduszko), Krzyżanowski (27 Chmura), Borkowski (85 Brodniewicz), Traczykowski, Dobrowolski (80 Rogowicz)