Puchar Euroregionu Nysa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Bogatynia 2012, fot. Magdalena TalarczykZawody odbyły się 24 listopada 2012 roku w Sali Widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. W szranki stanęło 62 zawodników

DominikaZawody odbyły się 24 listopada 2012 roku w Sali Widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury. W szranki stanęło 62 zawodników, w kategoriach MŁODZIKÓW; JUNIORÓW i SENIORÓW.

Gościem specjalnym była Pani Natalia Gacka v-ce Mistrzyni Świata i wielokrotna Mistrzyni Polski w Fitness Sylwetkowym, która zaprezentowała na scenie wspaniały pokaz sportowo-artystyczny. Drugim gościem był rekordzista Księgi Guinessa w wyciskaniu sztangi na ilość powtórzeń Pan Edmund Lechowicz.

Największy ciężar wśród zawodników osiągną reprezentant klubu „Wilkołak” Złotoryja Andrzej Kocyła, który wycisną 220 kg. Wśród pań najsilniejsza okazała się zawodniczka Stowarzyszenia Sportowego Gladiator i Fitness Studia Fit&GymII z Bogatyni Pani Magdalena Talarczyk z wynikiem 70 kg.

Wyniki zawodników z Bogatyni:
Oprócz Pani Magdaleny na podium - z drugim wynikiem stanęła Aleksandra Zieleniecka.
W kat. Młodzików – II miejsce wywalczył Bartosz Kempski.
W kat. Juniorów 82,5kg – II miejsce dla Macieja Borkowskiego.
W kat. Seniorów 82,5kg – II miejsce Radosław Legeżyński; III miejsce Tadeusz Okorski.
W kat. Seniorzy 90kg. – II miejsce Paweł Mazur; III miejsce Kamil Bialik.
W kat. Niepełnosprawnie – II miejsce wywalczył Daniel Barczak.