Zdjęcie archiwalne fot. R.Naruszewicz/MKS Granica BogatyniaDla Granicy był to mecz o 6 punktów. Od początku spotkania gospodarze zaatakowali z pasją, ale byli nieskuteczni pod bramką bardzo dobrze broniącego po długiej przerwie (kontuzja) Jarka Czekańskiego

Szczęścia zabrakło pod bramką Granicy Bolisędze oraz Kamińskiemu. Po strzale tego drugiego piłka otarła się o słupek. Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli z wiarą, że można wygrać. Granica mądrze broniąc się czekała na swoją szansę. Pierwszą wykorzystała w 70 minucie, po rzucie rożnym Jevgien Sawczuk. Z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Zrozpaczonych noworudzian dobił w końcówce Dawid Więckiewicz, który w 82 minucie będąc sam na sam z bramkarzem gości podwyższył wynik na 2 - 0. Ten sam zawodnik w 88 minucie mógł podwyższyć wynik na 3 – 0, lecz został sfaulowany przez Ulatowskiego, który po tym faulu za druga żółtą kartkę opuścił boisko.

Cieszę się, że nasi zawodnicy w tak trudnym meczu potrafili zachować na boisku zimną krew grając mądrze z tyłu zainkasowali na wyjeździe cenne trzy punkty. Dziękuję trenerom i zawodnikom Granicy za wygranie bardzo trudnego meczu. Naszych zawodników czekają dwa bardzo trudne mecze z Piastem Zawidów i aspirującą do III ligi Olimpią Kowary. Wierzę w to, że nasi zawodnicy nie zawiodą swoich kibiców, bo potrafią grać w piłkę.

Już teraz gorąco zapraszam w środę tj. 12 czerwca wszystkich prawdziwych kibiców MKS Granicy Bogatynia na mecz z Piastem Zawidów, który zostanie rozegrany na stadionie przy ulicy Białogórskiej o godzinie 18.00. MKS Granica Bogatynia na dwie kolejki kończące sezon 2012/13 zajmuje 11 miejsce mając 37 punktów. Wygrywając mecz z Zawidowem praktycznie zapewniła by sobie utrzymanie w IV lidze.

23-69

PIAST NOWA RUDA - GRANICA BOGATYNIA 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Sawczuk (70), 0:2 Więckiewicz (86). Czerwona kartka: Piotr Ulatowski (Piast, 88 - za dwie żółte). Żółte kartki: Piotr Ulatowski oraz Sawczuk, Szydło. Sędziowali: Arkadiusz Maziarz jako główny oraz Tomasz Soja i Krzysztof (Wrocław). Widzów: 200.

MKS GRANICA Bogatynia: Jarek Czekański – Damian Sochacki, Marcin Suchocki, Jevgien Sawczuk, Mariusz Omelański, Michał Szydło, Marcin Chrzanowski, Tomasz Rachwał, Gracjan Janiak (65 minuta Marcin Gawlik), Michał Mokijewski (87 Michał Marszałek), Radek Pietkiewicz (78 minuta Dawid Więckiewicz).

--------------------------------------------------------------------------

W sobotę również swoje mecze rozegrały pozostałe drużyny młodzieżowe tj. juniorzy Ryszarda Szydło po dobrym meczu obu drużyn Granica wygrała Karkonosze Jelenia Góra 3 – 1. Po tym meczu można pogratulować trenerowi i zawodnikom zdobycie mistrzostwa OZPN Jelenia Góra w sezonie 2012/13.

Trampkarze Jacka Panfila zremisowali z rówieśnikami z Mirska 2 – 2. Natomiast Młodzicy Lucjana Powierskiego pokonali zawodników Włókniarza Mirsk 2 – 0.