Piłkarze na meczu, foto. MKS Granica BogatyniaW rozegranym dzisiaj meczu (sobota, 3 listopada br.) XIII kolejki dolnośląskiej IV ligi MKS Granica Bogatynia przegrała w Oleśnicy z tamtejszą Pogonią 2 - 3

Przez większą część meczu przewagę posiadała Granica, dla której początek zaczął się obiecująco. Już w 2 minucie po dośrodkowaniu Chrzanowskiego z 6 metrów Savczuk mógł strzelić bramkę, lecz trafił prosto w bramkarza. W pierwszej połowie do 35 minuty przewagę posiadała Granica, czego efektem w 19 minucie była bramka, którą po składnej akcji całego zespołu strzelił Radek Pietkiewicz. W 21 minucie po wykonywanym rzucie rożnym Mikulski strzelił obok bramki. W 30 minucie Granica wyprowadza kontrę i po strzale Tkaczyka w polu karnym piłka trafia w rękę obrońcy Pogoni. Do rzutu karnego podszedł Savczuk, który uderzył piłkę ponad bramką Pogoni. Od tego momentu tak jakby zeszło powietrze z naszych zawodników. W 44 minucie po niezdecydowaniu naszej obrony i strzale Sajewicza zawodnicy Granicy dostali bramkę do szatni i zamiast 2 – 0 zrobiło się 1 -1.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy, którzy co jakiś czas, za sprawą najlepszego w drużynie Pogoni – Sajewicza, przeprowadzali kontry i starali się strzelić drugą bramkę. Udało się to w 60 minucie, po kontrze Pogoni i faulu w polu karnym Łukasza Pastuszko. Drugą swoją bramkę z rzutu karnego strzelił Sajewicz. W 62 i 65 minucie trener Ireneusz Słomiak dokonał trzech zmian, lecz nie zmieniło to obrazu gry. W 70 minucie grająca w 10 Pogoń (druga żółta kartka w sumie czerwona zawodnika Pogoni) wyprowadziła kontrę, po której napastnik Pogoni wyprowadził swój zespół na prowadzenie 3 – 1. W 80 minucie Igor Olczak zastępuje Krzysztofa Tkaczyka. Zawodnicy Granicy grając do końca ambitnie lecz bez wiary w zwycięstwo. Po strzale z rzutu wolnego Marcina Chrzanowskiego zmniejszyliśmy rozmiary porażki na 2 – 3.

W naszej drużynie na wyróżnienie zasłużyli strzelcy bramek - Marcin Chrzanowski i Radek Pietkiewicz, którzy zagrali na dobrym poziomie. Uważam, że swój najgorszy mecz w sezonie rozegrał Jevgien Savczuk(przeszedł obok meczu), a pozostała część drużyny zagrała przeciętnie, dlatego przełożyło się to na taki wynik a nie inny.

Do rozegrania zostały jeszcze 3 mecze w których nasz zespół będzie gospodarzem. Już w najbliższą sobotę o godzinie 14 na stadionie przy ulicy Białogórskiej Granica rozegra mecz z Piastem Nowa Ruda oraz następne mecze z Orla Wąsocz i GKS Kobierzyce. Jeżeli pogoda dopisze to zawodnicy MKS Granicy Bogatynia swój trudny i ciekawy sezon zakończą 25 listopada 2012 roku. Naszym zawodnikom życzę w ostatnich trzech meczach zdobycia 9 punktów i zajęcia jak najwyższego miejsca w tabeli.

Pogoń Oleśnica – MKS GRANICA BOGATYNIA 3 : 2 (1:1)

Bramki:Radosław Pietkiewicz 19 minuta, Marcin Chrzanowski 86 minuta.

Żółte kartki: 60 minuta - Sebastian Mikulski, 67 – Dawid Kleczkowski, 79 minuta Marcin Omelański.

MKS Granica Bogatynia: Jarosław Czekański – Mariusz Omelański, Piotr Koryto, Sebastian Mikulski, Łukasz Pastuszko (62 minuta – Dawid Kleczkowski), Marcin Chrzanowski, Jevgien Savczuk (65 minuta - Michał Marszałek), Mateusz Piskorski (62 minuta - Michał Szydło), Krzysztof Tkaczyk ( 80 minuta - Igor Olczak) Michał Mokijewski, Radosław Pietkiewicz.

Ponadto w składzie wystąpili: Sebastian Fularz, Marcin Gawlik Kamil Sochacki. Trenerzy: Ireneusz Słomiak i Paweł Rychter.

W sobotę również swoje mecze rozegrały drużyny młodzieżowe naszego klubu.

• Juniorzy Ryszarda Szydło pauzowali w tej kolejce.

• Trampkarze Jacka Panfila rozgromili na stadionie przy ulicy Białogórskiej Nysę Zgorzelec 7-0,

• Nie gorzej spisali się młodzicy Lucjana Powierskiego, którzy zremisowali 2-2 również z Nysą Zgorzelec.

Konsultant ds. sportu i mediów: Andrzej Lipko