Piłkarze na meczu, foto. MKS Granica BogatyniaPoczątek meczu dla zawodników Granicy zaczął się obiecująco, już w 5 minucie Tkaczyk oddał piękny strzał z woleja, lecz piłka poszybowała nad bramką Trawka

Granica próbowała atakować, lecz to zawodnicy AKS-u od 10 minuty przejęli inicjatywę w środku pola i co jakiś czas stwarzali groźne sytuacje pod bramką Czekańskiego. W 17 minucie po szybkiej wyprowadzonej kontrze goście po strzale Traczykowskiego obieli prowadzenie 1-0. W 22 minucie mogło być 2-0 dla AKS, lecz Mikulski wybił piłkę z linii bramkowej.

Zawodnicy AKS nadal atakowali, co udokumentowali strzeleniem drugiej bramki w 32 minucie, bramkę w zamieszaniu w polu karnym strzelił Werner. Do końca pierwszej połowy wynik oraz obraz gry się nie zmienił. Na drugą połowę zawodnicy Granicy wyszli zmobilizowani z dużą wolą powalczenia o korzystny wynik.

Trenerzy w 46 minucie dokonali trzy zmiany, co przełożyło się to na jakość gry. Druga połowa była bardzo emocjonująca i stała na bardzo dobrym wysokim poziomie, sytuacja na boisku w drugiej połowie zmieniała się jak w kalejdoskopie. W 50 minucie w polu karnym jest faulowany Marszałek. Rzut karny wykonuje pewnie Savczuk i jest 2-1. Po dwóch minutach wprowadzony w 46 minucie Mokijewski, który odważnie wchodzi pomiędzy dwóch stoperów i oddaje strzał z 15 metrów nie do obrony doprowadzając do remisu. W 59 minucie ten sam zawodnik strzelając swoją drugą bramkę wyprowadza nasz zespół na prowadzenie. W 70 minucie Borkowski doprowadza do remisu, bezpośrednio pokonując Czekańskiego z rzut wolnego. Strzegomscy piłkarze rzucili się jeszcze do śmiałych ataków, jednak wynik już się nie zmienił. Pod koniec zawodów czerwoną kartkę (2 żółte) otrzymał Alan Adham.

Na uwagę zasługuje fakt, że AKS wygrał z rzędu pięć meczy i dopiero nasz zespół i to w „jaskini lwa” remisując potrafił odebrać punkty AKS-owi Strzegom. Brawo! Brawo! jeszcze raz Brawo!!!

AKS Strzegom – MKS GRANICA BOGATYNIA 3:3 (2:0)

Bramki:Traczykowski 18 minuta 1-0, Werner 32 minuta 2-0, Sawczuk 50 minuta (karny), 2-1, Mokijewski 52 minuta 2 - 2, Mokijewski 59 minuta 2 -3, Borkowski 70 minuta Borkowski 3-3.

Czerwona kartka: Jurkowski (Karkonosze, 90 – za dwie żółte).

Żółte kartki: Czekański, Koryto, Chrzanowski, Szydło, Tkaczyk, Pastuszko.

MKS Granica Bogatynia: Jarosław Czekański – Piotr Koryto (46 minuta - Daniel Szydło), Łukasz Duduć, Sebastian Mikulski (46 minuta - Michał Szydło), Łukasz Pastuszko, Marcin Chrzanowski, Mateusz Piskorski, Jevgen Sawczuk, Krzysztof Tkaczyk, Igor Olczak (46 minuta – Michał Mokijewski), Michał Marszałek (80 minuta – Dawid Kleczkowski).

Ponadto w składzie wystąpili: Sebastian Fularz, Marcin Gawlik. Trenerzy: Ireneusz Słomiak i Ryszard Szydło.

W sobotę również swoje mecze rozegrały drużyny młodzieżowe naszego klubu.

• Juniorzy Ryszarda Szydło pokonali na wyjeździe Karkonosze Jelenia Góra 4-1 ( Bramki: Więckiewicz Dawid, Mirek Patryk). Młodzi zawodnicy naszego klubu są samodzielnym liderem w tabeli. Nie przegrywając do XI kolejki żadnego meczu, wygrywając 10 meczy i jeden remisując),

• Trampkarze Jacka Panfila rozgromili na stadionie przy ulicy Białogórskiej UKS Orliki Węgliniec 8-0,

• Nie gorzej spisali się młodzicy Lucjana Powierskiego, którzy pokonali 2-0 UKS Orliki Węgliniec. (Bramki: Litwa Aleksander, Jasiński Adrian).

Konsultant ds. sportu i mediów: Andrzej Lipko