Granica Bogatynia i Nysa Zgorzelec, fot. MKS Granica BogatyniaMecz dobrze rozpoczął się dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie już w 4 minucie po faulu w polu karnym naszego zawodnika Mikulskiego na zawodniku Nysy Czajkowskim

Karnego pewnie wykonał Łuszczek i było 1 - 0 dla Nysy Zgorzelec. Zawodnicy Granicy po straconej bramce ruszyli do frontalnego ataku, próbując po strzałach 17, 20, 26, 28, 40, 44 minucie Marszałka, Tkaczyka, Pastuszko, Kleczkowskiego oraz Mokijewskiego, próbować odrobić stratę bramki, lecz na drodze stał dobrze w tym dniu broniący bramkarz Nysy. Pierwsza połowa meczu to zdecydowana przewaga zawodników Granicy, którym pod bramką gospodarzy brakowało skuteczności. W drugiej połowie meczu obraz gry się nie zmienił. Zawodnicy Nysy wybijali piłkę w kierunku torów kolejowych oraz w kierunku trybun. Ciekawym elementem tego spotkania było wielokrotne przewracanie się dwóch zawodników Nysy w różnych rejonach boiska i zwijanie się z bólu, a słabo dysponowany w tym dniu sędzia nie potrafił zapanować nad sytuacją.

Obraz gry mógł się zmienić w 78 minucie po strzale Tkaczyka piłka trafiła w rękę obrońcy Nysy, lecz sędzia nie podyktował rzutu karnego dla Granicy. Piłkarze mieli do końca meczu jeszcze parę sytuacji, lecz nie potrafili ich wykorzystać.

Podsumowując derby, to Granica ambitnie starała się walczyć do końca żeby wyrwać choć jeden punkt, a zawodnicy Nysy „ambitnie” próbowali wybijać piłkę poza boisko - skutecznie im to wychodziło. Jest to pierwsza przegrana naszego zespołu w tym sezonie

Nysa Zgorzelec – MKS Granica Bogatynia 1-0

MKS Granica Bogatynia: Marcin Gawlik, Sebastian Mikulski, Łukasz Duduć (70 minuta Sebastian Fularz), Jewgien Savczuk, Mariusz Omelański (K), Dawid Kleczkowski(46 minuta Piotr Krzesiński), Krzysztof Tkaczyk, Łukasz Pastuszko, Michał Marszałek (70 minuta Damian Szywała), Mateusz Piskorski. Ponadto w składzie wystąpili: Jarosław Czekański, Piotr Koryto, Igor Olczak, Tomasz Rychter.

Trenerzy: Ireneusz Słomiak i Paweł Rychter.