foto. archiwum MKS Granica BogatyniaW pierwszym meczu rundy wiosennej rozegranym w dniu 22 marca br. o godzinie 14.00 w Wielkiej Lipie, MKS Granica Bogatynia zremisowała z Sokołem 0 – 0

Zawodnicy Granicy przez większość meczu posiadali przewagę, lecz nie potrafili zamienić tego na bramkę. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie na strzelenie bramki miał Radek Pietkiewicz - piłka po wybiciu przez bramkarza gości, trafiła pod nogi zawodnika Granicy, który bez namysłu oddał strzał z 22 metrów minimalnie pudłując.

Druga połowa tak jak pierwsza należała do zawodników Granicy, którzy więcej operowali piłką wyprowadzając groźne kontry. W 70 minucie po jednej z kontr Michał Marszałek mógł wpisać się na listę strzelców, lecz strzelił obok bramki. Również swojej okazji na strzelenie bramki nie wykorzystał Dawid Więckiewicz i wracający po kontuzji Grzegorz Sawicki.

Cieszymy się, że zawodnicy Granicy potrafili z bardzo trudnego terenu wywieźć cenny remis. Cieszy również dobra gra naszej drużyny, co moim zdaniem przy poprawie skuteczności naszych napastników w następnych meczach daje nadzieje, iż jesteśmy w stanie wygrywać mecze i piąć się w górę tabeli IV ligi.

Sokół Wielka Lipa - MKS Granica Bogatynia 0 - 0

MKS Granica Bogatynia: Marcin Gawlik, Marcin Chrzanowski, Grzegorz Kaźmierski, Marcin Suchocki, Sebastian Mikulski, Łukasz Duduć (85 - Grzegorz Deszcz), Łukasz Pastuszko (75 - Gracjan Janiak), Michał Szydło, Grzegorz Sawicki (65 - Michał Marszałek), Radek Pietkiewicz, Dawid Więckiewicz. Ponadto w składzie wystąpił Damian Sochacki. Trener: Ireneusz Słomiak i Paweł Rychter.

Kibice dziękują naszym zawodnikom za walkę na boisku i czekają na ciekawy i zarazem bardzo ważny mecz derbowy z Piastem Zawidów, który zostanie rozegrany w sobotę tj.: 29 marca o godzinie 14.00 z na stadionie przy ulicy Białogórskiej. Zapraszam już teraz wszystkich kibiców.

Konsultant ds. sportu i mediów: Andrzej Lipko