W miniony weekend (01 i 02.02.br) hali MOSIR w Lubaniu odbył się Halowy Turniej Orlików (rocznik 2003-04) i Żaków (rocznik 2005-06) organizowany przez UKS Skorpiony Lubań
W zawodach tych udział wzięła 2 drużyny Football Academy Bogatynia. Obie ekipy solidarnie zdobyły w turnieju 6 miejsce plasując się w środku stawki wśród 10 zespołów.
W turnieju Żaków udział wzięły zespoły – UKS Skorpiony Lubań, Orliki Węgliniec, Talent Bolesławiec (2 drużyny), BKS Bolesławiec, Olsza Olszyna, LZS Kościelnik, Łużyce Lubań i niemiecka drużyna z Goerlitz.
W Orlikach oprócz naszej ekipy w zawodach wystartowali młodzi zawodnicy - gospodarzy UKS Skorpiony Lubań, Łużyce Lubań, UKS Orliki Gościszów, LTS Leśna, Lotnik Jeżów Sudecki, LZS Kościelnik, KS Talent Bolesławiec, FA Bogatynia, UKS Javoria Jawor.
Każdy turniej rozgrywany był w 2 grupach systemem każdy z każdym, następnie odbyły się mecze, które zadecydowały o zajętych miejscach.
Dla naszych drużyn był to dobry sprawdzian, ponieważ mogli skonfrontować swoje umiejętności z drużynami klubowymi, które prowadzą treningi z dziećmi od kilku dobrych lat i mają w swoim dorobku sukcesy w futbolu młodzieżowym.
Jak podkreślali trenerzy Wojciech Mikulski i Adrian Pawelczyk – „Dla zawodników naszej szkółki takie turnieje, w których mogą zmierzyć się z zespołami klubowymi, dają wiele doświadczenia i pokazują, ile jeszcze pracy trzeba włożyć na treningach aby osiągnąć poziom tych drużyn. Dla nas jest to dobra wskazówka co trzeba jeszcze poprawić i nad jakimi elementami popracować aby wysiłek wkładany w treningi przyniósł wymierne efekty”.
Wyniki drużyny Żaków
FA Bogatynia – Talent Bolesławiec 0:4
FA Bogatynia – Łużyce Lubań 0:2
FA Bogatynia – LZS Koscielnik 1:0
FA Bogatynia - Skorpiony Lubań 0:0
FA Zgorzelec – BKS Bolesławiec 0:4 (mecz o 5 miejsce)
FA Bogatynia (Żacy) wystąpiła w składzie
-
Maciej Brzuchalski
-
Szymon Kowalczyk
-
Mateusz Skorupa
-
Bartłomiej Nalepka
-
Natalia Skiba
-
Jakub Staniszewski
-
Kacper Bednarek
-
Samuel Benitez-Bistel
Trener – Wojciech Mikulski
FA Bogatynia (Orlicy)
-
Wiktor Szkibiel
-
Oskara Adamus
-
Mateusz konieczny
-
Kuba Zieniewicz
-
Wiktor Rogulski
-
Igor Wydrzyński
-
Gabriel nalepka
-
Filip Chróścicki
-
Szymon Ligęza
Trener – Adrian Pawelczyk
Ostateczna Kolejność Turnieju Orlików
-
Javoria Javor
-
Skorpiony Lubań
-
LTS Leśna
-
Talent Bolesławiec
-
Lotnik Jeżów Sudecki
-
FA Bogatynia
-
Łużyce Lubań
-
Orliki Gościszów
-
FA Zgorzelec
-
LZS Kościelnik