Radny Filip Barbachowski (z lewej), fot. OSiR BogatyniaRadny Filip Barbachowski zajął pierwsze miejsce w kategorii seniorów oraz pobił rekord życiowy w wyciskaniu sztangi. W sobotę odbyły się Mistrzostwa Euroregionu Nysa w Trójboju Siłowym

W sobotę 9 kwietnia br., już po raz czwarty odbyły się w Bogatyni Mistrzostwa Euroregionu Nysa w Trójboju Siłowym. Organizatorem zawodów podobnie jak w ubiegłych latach był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni.

Trójbój siłowy jest dyscypliną sportu, na którą przypadają trzy konkurencje: przysiad, wyciskanie sztangi na ławce poziomej oraz martwy ciąg. Podczas każdego boju wykonuje się trzy podejścia, w których trzeba podnieść jak największy ciężar. W przypadku zaliczonych poprawnie trzech prób, zawodnik ma prawo do próby czwartej. Najlepsze wyniki z poszczególnych konkurencji są sumowane oraz przeliczane według formuły Wilks’a. Klasyczna formuła Wilks'a podaje współczynniki zależne od wagi ciała z dokładnością do 100 g.

Zawody przeprowadzone zostały w trzech kategoriach wiekowych: juniorów młodszych, juniorów starszych oraz seniorów. Najmłodsi zawodnicy wykazali się nie mniejszą zawziętością od swoich starszych kolegów. Zwycięzcą tej kategorii został zawodnik reprezentujący klub FIT&GYM II Artur Jachimowicz uzyskując 257,18 punktów. Drugie miejsce ze stratą 17,28 pkt. przypadło Adrianowi Koziorowskiemu, a jako trzeci zawody ukończył Mateusz Zieleniecki z sumą 208,48 punków.

Wśród juniorów starszych faworytem był ważący 88 kg Bartosz Kowalski. Trenujący na co dzień w Fitness Studio „Fit&Gym II” zawodnik nie zawiódł i zdobywając 413,63 pkt. wygrał swoją kategorię wiekową. Drugie miejsce Mateusz Jankowski - 391,95 pkt., a trzecie miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca Prietzel Lothar – 372,31 pkt. Miejsce pierwsze w kategorii seniorów zajął Filip Barbachowki z wynikiem 418,49 pkt., który w dniu zawodów pobił między innymi rekord życiowy w wyciskaniu sztangi o 20 kg. Zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Nagrody przypadły również: Filipowi Barbachowskiemu – największy uzyskany ciężar w trójboju siłowym oraz największy uzyskany ciężar w pzysiadzie, Bartoszowi Kowalskiemu – największy uzyskany ciężar w wyciskaniu sztangi oraz Mateuszowi Jankowskiemu za największy uzyskany ciężar w martwym ciągu. Podczas zwodów okazje mieliśmy oglądać pokazy Strong-Man Rafała Kobylarza oraz Mateusza Barona – Mistrza Świata Strong-Man. Mateusz wywalczył ten tytuł podczas odbywających się w Ohio zawodów Arnold Amateur Strongman Classic. Dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz kibicom i zapraszamy za rok.

Zobacz obszerną galerię zdjęć: IV Mistrzostwa Euroregionu Nysa w Trójboju Siłowym

Na podstawie: OSiR Bogatynia