MKS Granica Bogatynia, fot. MKS Granica Bogatynia Piłkarze Granicy po porażce w pierwszej kolejce z Orłem Wojcieszów, odnieśli skromne zwycięstwo z drużyną GKS Raciborowice 2:1. Mecz odbył się wczoraj w Bogatyni

Losy spotkania ważyły się praktycznie do ostatnich minut meczu, ponieważ zwycięska bramka padła na 2 min. przed końcem. Pierwsza połowa spotkania była w miarę wyrównana, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, największe zagrożenie stwarzaliśmy głównie za sprawą aktywnego Łukasza Pastuszki, którego dynamiczne akcje przeprowadzane lewą stroną boiska wprowadzały duże zamieszanie pod bramką gości. Bliski zdobycia bramki był również Marcin Chrzanowski, uderzenie naszego obrońcy z rzutu wolnego trafiło w poprzeczkę. Granica objęła prowadzenie w 30 min wykorzystując błąd defensywy Raciborowic. Strzałem z kilkunastu metrów w długi róg bramki popisał się Marszałek zdobywając prowadzenie dla gospodarzy. Jedno bramkowa przewaga Granicy utrzymała się do końca pierwszej połowy spotkania. Piłkarze gości wyszli na drugą połowę meczu bardzo zmobilizowani, z chęcią wywiezienia z Bogatyni przynajmniej 1 punktu. Dopięli swego w 51 min. za sprawą Krystiana Bączkiewicza, który pozostawiony bez opieki w polu karnym strzałem z około 10 m pokonał nieskutecznie interweniującego Marcina Gawlika.

Kolejne minuty meczu to desperackie ataki gospodarzy, stwarzających kilka dobrych sytuacji do strzelenia upragnionej bramki. Dobrą okazję zmarnował Pietkiewicz, którego uderzenie z kilkunastu metrów obronił bramkarz gości, także po akcji całego zespołu z bliskiej odległości trafił w słupek wprowadzony na ostatnie minuty meczu Mokijewski. Szczęście do gospodarzy uśmiechnęło się na 2 min przed końcem meczu, kiedy sędzia spotkania podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym przez zawodnika z Raciborowic. Niefortunnym wykonawcą jedenastki był Łukasz Duduć, jego sygnalizowany strzał obronił bramkarz GKS-u. Odbita piłka trafiła pod nogi Mokijewskiego, uderzenie młodego napastnika z kilku metrów znalazło drogę do siatki zapewniając gospodarzom upragnione zwycięstwo.

Granica Bogatynia – GKS Raciborowice 2:1 (1:1)

Skład zespoł: Gawlik Marcin, Chrzanowski Marcin, Duduć Łukasz, Mikulski Sebastian, Omelański Mariusz, Suchocki Marcin, Pastuszko Łukasz, Czeczot Krzysztof, Pazyra Patryk, Marszałek Michał, Pietkiewicz Radosław, Bregin Michał, Mokijewski Michał, Krzesiński Piotr, Krawczyk Konrad, Szywała Daniel, Augustyn Dawid.

Bramki: Marszałek Michał -1 Mokijewski Michał -1

Trener zespołu: Wojciech Szymków Kierownik: Stanisław Zacharski

Zobacz jak przeciwnicy opisali mecz (zdjęcia): GKS gra, ale przegrywa!

Źródło: MKS Granica Bogatynia