fot. MKS Granica BogatyniaMKS Granica Bogatynia w derbowym meczu, który został rozegrany 29 marca br. o godzinie 15,00 na stadionie przy ulicy Białogórskiej po ciężkim boju i meczu pełnych emocji pokonała Piast Zawidów 2:1

Przed spotkaniem odbyła się miła uroczystość pożegnania sześciu zawodników, którzy zakończyli czynnie grać w piłkę nożną w naszym klubie tj. Mariusza Omelańskiego, Krzysztofa Czeczota, Piotra Kadzewicza, Michała Bregina, Patryka Pazyre oraz Macia Kamedułe. Wręczenia pamiątkowych upominków dokonał Prezes Jacek Panfil, vice Prezes Ryszard Szostak, Burmistrz Andrzej Grzmielewicz oraz Prezes OZPN Andrzej Kowal, który również wręczył honorową odznakę PZPN Burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia. Andrzej Grzmielewicz otrzymał także pamiątkowy puchar od przedstawicieli Granicy.

Później rozpoczął się emocjonując mecz derbowy. Granica od pierwszych minut przeważała, już w pierwszych 9 minutach meczu nasi zawodnicy stworzyli sobie trzy dobre sytuacje do strzelenia bramki, ale to zawidowianie pierwsi objęli prowadzenie. W 10 minucie gola z woleja strzelił R. Sareło. Po stracie bramki nasi zawodnicy jeszcze z większą pasją zaczęli atakować bramkę najlepszego w tym meczu bramkarza gości Gilewskiego. Radek Pietkiewicz, Michał Szydło, Marcin Suchocki nie zdołali pokonać bramki zawidowian. W 30 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Radek Pietkiewicz (obronił fenomenalny w tym dniu Gilewski). Szczęście bramkarza gości opuściło tuż przed przerwą kiedy do remisu doprowadził pięknym strzałem z 19 metrów w samo okienko Łukasz Pastuszko.

W drugiej połowie zawodnicy Ireneusza Słomiaka i Pawła Rychtera nie schodzili z połowy Piasta Zawidów. W 70 minucie po strzale Radka Pietkiewicza piłka odbiła się od słupka. Więcej szczęścia w 82 minucie miał Dawid Więckiewicz, który strzelając złotą bramkę ustalił wynik meczu. Warto zaznaczyć, że w tym meczu po raz pierwszy w Bogatyni arbitra Waldemara Sochę wspierały piękne asystentki Karolina Skalska i Joanna Zaleszczak. Podsumowując był to mecz pełen emocji i wielu nie wykorzystanych sytuacji. Piłkarze Zawidowa postawili nam trudne warunki i ambitnie walczyli o wywiezienie korzystnego wyniku z Bogatyni. Trzeba zaznaczyć, że mecz toczył się w miłej i przyjaznej atmosferze. Jednak to my byliśmy drużyną lepszą i wygraliśmy zasłużenie.

MKS GRANICA BOGATYNIA - PIAST ZAWIDÓW 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 – R. Sareło (10), 1:1 - Pastuszko (44), 2:1 - Więckiewicz (82).

Żółte kartki: Pietkiewicz oraz K. Gorzka.

Sędziowali: Waldemar Socha jako główny oraz Karolina Skalska i Joanna Zaleszczak (Jelenia Góra/Wrocław).

Widzów: 300 osób.

MKS GRANICA Bogatynia:Marcin Gawlik – Łukasz Duduć, Grzegorz Kazimierski, Sebastian Mikulski (82 Grzegorz Deszcz), Marcin Suchocki, Łukasz Pastuszko, Marcin Chrzanowski, Dawid Więckiewicz, Michał Szydło (65 Dawid Sochacki), Radosław Pietkiewicz, Grzegorz Sawicki (65 Michał Marszałek). Ponadto w składzie wystąpili: Jarosław Czekański (powrót po kontuzji) i Gracjan Janiak.