fot. MKS Granica BogatyniaMKS Granica Bogatynia podejmowała na stadionie przy ulicy Białogórskiej wicelidera IV ligi Karkonosze Jelenia Góra. Pierwsza połowa, to uważna gra w tyłach obydwóch drużyn

Już w 4 minucie w dobrej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Kowalski, ale Mikulski zdołał wybić piłkę na aut. W odpowiedzi w 10 minucie Michał Marszałek i w 13 Grzegorz Sawicki oddali strzały na bramkę Dubiela, który nie miał problemów z obroną. W 23 minucie Kowalski wykonywał rzut wolny z 17 metrów od bramki Jarosława Czekańskiego, lecz piłka przeszła nad poprzeczką. Najlepszą sytuacje dla Granicy miał w 30 minucie Łukasz Pastuszko, jednak nim oddał strzał Marcin Pacan wślizgiem wybił mu piłkę spod nóg. W 41 minucie bliski szczęścia był Kowalski, który posłał piłkę obok słupka. Druga połowa zaczęła się pechowo dla naszego zespołu.

W 49 minucie po ładnej akcji gości Kusiak pięknym strzałem pokonał z 14 metrów Jarka Czekańskiego. Po zdobyciu bramki goście przejęli inicjatywę w środku pola i zaczęli dominować na boisku. Efektem tego były groźne akcje zawodników Karkononoszy. W 75 minucie po kontrowersyjnej decyzji sędziego został podyktowany rzut karny dla gości, który pewnie wykorzystał najlepszy zawodnik na boisku Marcin Pacan. Nasi zawodnicy ambitnie poderwali się do zdobycia bramki kontaktowej, co udało im się w 82 minucie po faulu w polu karnym na Michale Marszałku, rzut karny na gola zamienił Radek Pietkiewicz. Po zdobyciu bramki zawodnicy Granicy poderwali się do ataku co dało graczom wicelidera możliwość do przeprowadzania groźnych kontr. W 93 minucie piłkę w polu karnym otrzymał chwilę temu wpuszczony Woźniczka, który dopełnił formalności pakując z 5 metrów piłkę do bramki Jarka Czekańskiego.

Szkoda przegranego meczu, lecz gramy dalej. Naszym zawodnikom do końca rundy zostało do rozegrania siedem meczy w których muszą powalczyć o punkty. Następny mecz Granica rozegra już z Suchockim, Duduciem i Kaźmierskim, którzy pauzowali za żółte kartki, 3 maja o godzinie 17 w Bolesławcu, gdzie zapraszam naszych kibiców.

GRANICA BOGATYNIA - KARKONOSZE JELENIA GÓRA 1-3 (0-0)

Bramki: 0-1 Kusiak 49', 0-2 Pacan 75' (karny), 1-2 Pietkiewicz 82'(karny), 1-3 Woźniczka 90'+3'.
Żółte kartki: Czekański, Mikulski oraz Firlej, Siatrak, Bednarczyk.
Sędziowali: Sebastian Kwaśny jako główny oraz Jacek Czubak i Mateusz Witkowski. Widzów: 300.

MKS Granica Bogatynia: Czekański - Sochacki, Chrzanowski, Gawlik, Mikulski, Pastuszko, Więckiewicz, Szydło, Marszałek, Pietkiewicz, Sawicki.
KSK Karkonosze Jelenia Góra: Dubiel - Pacan, Wawrzyniak, Siatrak, Walczak, Hamowski, Bednarczyk, Kusiak, Malarowski (68' Szramowiat), Kowalski (90' Woźniczka), Firlej.