fot. SZS BogatyniaDnia 18.06.14r na stadionie OSiRu w Bogatyni rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta i Gminy w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych

W 3-boju LA na wynik drużyny składa się suma 5 najlepszych wyników uzyskanych przez zawodników z danej szkoły w 3 konkurencjach – bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Rezultaty uzyskane w poszczególnych konkurencjach są przeliczane na punkty wg tabel wielobojowych. W zawodach prawo startu posiadają dzieci urodzone w roku 2003 i młodsze.

Najlepsi zawodnicy muszą wykazać się niezwykłą sprawnością zarówno w skoku, rzucie i biegu i należą do najwszechstronniejszych sportowców w swojej kategorii wiekowej.

Najlepszą ekipą wśród dziewcząt okazały się reprezentantki bogatyńskiej „Trójki”, „srebro” wywalczyły uczennice SP 1 Bogatynia. Brązowe krążki pojechały do Porajowa.

Wśród chłopców zwyciężyła „Jedynka”, srebro przypadło „Trójce” a brąz wywalczyli uczniowie z Porajowa.