fot. S. NowakDnia 3 czerwca 2014 roku obył się ostatni, finałowy turniej w ramach Młodzieżowej Ligi Tenisa Stołowego ADVATECH – Bogatynia ‘2014. W ostatniej, z trzech edycji, udział wzięło 43 uczestników a łącznie w trzech turniejach zagrało…. 72 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszej gminy

O godzinie 16:00, we wtorek, gry rozpoczęli chłopcy ze szkół podstawowych. Tym razem zgłosiło się ich 21. Zgodnie z dotychczasowym rankingiem, z nr 1 rozstawiony został Hubert Marczuk a z nr 2 Łukasz Wichliński. Dla obu z nich był to turniej decydujący o 1 miejscu po trzech turniejach. Obaj z większymi lub mniejszymi kłopotami dotarli do finału, w którym lepszy okazał się Hubert. Należy tu dodać, iż Hubert jest uczniem 4 klasy a walczyć musiał kolegami o rok lub dwa lata starszymi. Poniżej klasyfikacja w 3-im turnieju MLTS: (03-06-2014)

53

Hubert Marczuk i Łukasz Wichliński trenują w KS Rackets i niebawem zagrają 5 lidze.

57

Wśród dziewcząt ze szkół podstawowych, też było dość „ciasno” w czołówce i walka trwała do samego końca. Jedna z najlepszych zawodniczek, Liwia Szatkowska, brała udział tylko we 2 edycjach, co zwiększyło szanse dla innych dziewcząt, gdyż do końcowej klasyfikacji potrzeba punktów ze wszystkich 3 turniejów. Na uwagę zasługuje fakt, iż Liwia, mimo że grała tylko we 2 turniejach, zajęła wysokie 4 miejsce. Wygrała dość zdecydowanie Natalia Wisiecka (290 pkt), natomiast pomiędzy drugim a trzecim miejscem było tylko 5 pkt różnicy. Poniżej wyniki z 3 turnieju:

65

Klasyfikacja generalna MLTS – Advatech – Bogatynia 2014 – dziewczęta – szkoły podstawowe:

66

W kategorii dziewcząt ze gimnazjalnych wystartowało 7 zawodniczek. Wygrała zdecydowanie Ewelina Olechnik, zawodniczka KS Rackets, grająca aktualnie w II drużynie 5 ligi. Ewelina wygrała dwa z trzech turniejów, w jednym nie mogła zagrać i ostatecznie zajęła wysokie 5 miejsce. Ogólnie w samej czołówce zrobiło się dość „ciasno” a każda z najlepszej piątka dziewcząt w „generalce” miała ponad 200 pkt. Poniżej kolejność w trzecim turnieju:

65

W ostatniej kategorii, chłopców ze szkół gimnazjalnych, jeden zawodnik był poza zasięgiem. To Patryk Domański, również zawodnik KS Rackets Bogatynia, grający razem z Eweliną i drugim w niniejszej klasyfikacji – Grzegorzem Sucholasem w 5 lidze. Dzięki absencji zawodników w niektórych turniejach, Grzegorz, mimo że był dwa razy drugi a w jednym turnieju nie grał, ostatecznie i tak był drugi w klasyfikacji generalnej. Poniżej kolejność w trzecim turnieju: