fot. Katarzyna Siemiernik - 'Kasia – videofilmowanie'/MKS Granica BogatyniaKilkadziesiąt minut wcześniej nad Bogatynią przeszła ulewa, co spowodowało, że murawa była w niektórych miejscach nasiąknięta wodą. Pierwsza połowa to niewielka przewaga Granicy, którzy stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych

Granica najdogodniejszą sytuacje do strzelenia bramki miała w 26 minucie, gdzie rzutu wolny z 18 metrów wykonywał Gawlik, lecz bramkarz wybił futbolówkę na rzut rożny. Goście pierwszy strzał w kierunku bramki dobrze w tym dniu broniącego Czekańskiego oddali dopiero w 37 minucie.

Druga połowa zaczęła się od ataków zawodników Granicy w 46 i 49 minucie Gawlik i Chrzanowski zagrozili bramce gości, lecz na wysokości zadania stanął bramkarz gości - Borek. Ataki naszego zespołu przyniosły dopiero skutek w 52 minucie, gdzie po ręce w polu karnym zawodnika z Jawora, karnego skutecznie wykonał Pietkiewicz i było 1 - 0 dla Granicy. Nasi zawodnicy poszli za ciosem i w 63 minucie po pięknym strzale prawie z narożnika pola karnego, Pastuszko posłał piłkę na długi słupek i piłka zatrzepotała w siatce. Granica prowadziła 2 -0. Cztery minuty później po najładniejszej akcji meczu Szydło wykończył podanie Pastuszki i było 3 - 0. W 76 minucie Szydło przytomnie w polu karnym wykorzystał dezorientację piłkarzy z Jawora, przejął piłkę i umieścił ją z bliskiej odległości obok bezradnego bramkarza gości Borka -  4 - 0. Dzieła dokończył w 88 minucie Pastuszko ustalając wynik meczu na 5 - 0. Zawodnicy Granicy w drugiej połowie zagrali bardzo dobre spotkanie, spychając zawodników z Jawora do głębokiej obrony. Był to zwłaszcza w drugiej połowie najlepszy występ naszej drużyny w rundzie wiosennej.  Granica po 27 kolejce odnotowała  w tabeli IV ligi awans z 10 na 9 miejsce. Następny mecz nasz zespół rozegra już  w najbliższą sobotę tj 31 maja br. o godzinie 17:00 na wyjeździe w Kowarach  z aspirującą do III ligi Olimpią. Będzie to dla naszych zawodników bardzo trudne spotkanie, lecz wieżę gorąco w to, że stać naszych zawodników na wygranie tego meczu.

MKS GRANICA BOGATYNIA - Kuźnia Jawor 5:0 (0:0)

Bramki:1:0 - Pietkiewicz (52 - k), 2:0 - Pastuszko (63), 3:0 - Szydło (67), 4:0 - Szydło (76), 5:0 - Pastuszko (88).

Żółte kartki: Duduć, Więckiewicz, Gawlik, Suchocki, Janiak, Szydło.
Widzów:200.
MKS GRANICA Bogatynia: Czekański - Duduć (55 - Pastuszko), Mikulski, Kazimierski, Suchocki, Marszałek (65 - Pastuszko), Pietkiewicz (81 - Janiak), Szydło Sawicki (65 - Marszałek), Gawlik, Chrzanowski, Więckiewicz (75 - Sochacki).

Zdjęcia wykonała: Katarzyna Siemiernik - "Kasia – videofilmowanie”