fot. UMiG Bogatynia/K. Konwent10 maja 2014r. na stadionie przy ul. Białogórskiej odbyły się zawody CrossFit  i MasWrestling. Do zmagań w obu konkurencjach przystąpiło kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek. Jako pierwsze na starcie stanęły panie, które zmierzyły się z takimi ćwiczeniami jak: przysiad, unoszenie kettlebell, pompki, brzuszki i wejścia na specjalną skrzynie. Całość należało wykonać w jak najkrótszym czasie

Po bardzo wyczerpujących i zarazem emocjonujących zmaganiach Crossfit Pań wygrała Kornelia Rzeźnik, drugie miejsce zajęła Magdalena Talarczyk, a trzecie Gabriela Gacek. Panowie startowali na takich samych zasadach tylko z większymi ciężarami. Końcowa klasyfikacja wśród Panów wyglądała następująco: miejsce 1. Kamil Jezierski, miejsce 2. Kamil Kozłowski i miejsce 3. Grzegorz Łaptuch. Drugą imprezą był MasWrestling – sport wywodzący się z dalekiej Rosji. W bogatyńskich zmaganiach nad prawidłową i zgodną z zasadami fair-play walką piecze sprawował gość specjalny zawodów Robert Nemś. Całość zawodów przeprowadzono systemem pucharowo-barażowym. Jako pierwsi w szranki stanęli juniorzy, którzy bardzo poważnie potraktowali wszystkie starty. Zwycięzcą w tej kategorii został Mateusz Stanek, drugie miejsce zajął Maciej Borkowski, trzecie Daniel Szmurło, a czwarte Sławomir Pawłowski. Po pełnych zaciętości i emocji pojedynkach zawody w MasWrestlingu seniorów drugi raz z rzędu wygrał Filip Barbachowski pokonując w finale w stosunku 2-1 Tomasza Fuławkę. Najniższe miejsce na podium przypadło Pawłowi Wasilewskiemu, a miejsce 4. zajął Dominik Barbachowski.

Zapraszamy do obejrzenia wideo przygotowanego przez p. Katarzynę Siemiernik, źródło UMiG Bogatynia: