Dnia 17.04, przy pięknej słonecznej pogodzie, na stadionie OSiR w Bogatyni rozegrany został Indywidualny Bieg Przełajowy „Witaj Wiosno”, który był II edycja Ligi Przełajowej Szkół Podstawowych sezonu 2017/18.
Liga składa się z 3 edycji (jesienny bieg „Złoty Liść” oraz 2 biegi wiosenne „Witaj Wiosno” i „Ku Słońcu”), w której zawodnicy zdobywają punkty za poszczególne miejsca. O końcowym sukcesie zawodnika decyduje suma punktów zdobytych podczas wszystkich 3 biegów.
W zawodach udział wzięło 125 z 5 szkół (SP 1 Bogatynia, SP 3 Bogatynia, SP 4 Bogatynia, SP 5 Bogatynia, SP Porajów) z terenu Miasta i Gminy. Dziewczęta i chłopcy mieli do przebiegnięcia ok.900 metrów. W tym roku, po reformie szkolnictwa, pierwszy raz w biegach wystartowali zawodnicy z 7 klasy szkoły podstawowej oraz z uczniowie przekształconej z Gimnazjum nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4.
Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych otrzymali medale (miejsca 1-3) oraz dyplomy (miejsca 1-6). Mamy nadzieję, że na wiosnę liczba uczestników będzie większa bo wystartują w niej szkoła z Działoszyna i więcej uczniów z Opolna, której zabrakło już w kolejnych szkolnych zawodach.
WYNIKI II EDYCJI LIGI PRZEŁAJOWEJ
DZIEWCZĘTA |
|||||||||
Rocznik 2007 |
Pkt |
Czas |
|||||||
1 |
Fuławka |
Martyna |
SP 3 Bogatynia |
10 |
03:49 |
||||
2 |
Sala |
Amelia |
SP 3 Bogatynia |
9 |
03:51 |
||||
3 |
Chomiuk |
Amelia |
SP Porajów |
8 |
03:52 |
||||
4 |
Varl |
Emilia |
SP 5 Bogatynia |
7 |
04:00 |
||||
5 |
Adamczewska |
Zosia |
SP 1 Bogatynia |
6 |
04:02 |
||||
6 |
Dębek |
Weronika |
SP Porajów |
5 |
04:03 |
||||
7 |
Kameduła |
Julia |
SP 3 Bogatynia |
4 |
04:12 |
||||
8 |
Świca |
Paulina |
SP 5 Bogatynia |
3 |
04:12 |
||||
9 |
Omelańska |
Kinga |
SP 3 Bogatynia |
2 |
04:14 |
||||
10 |
Olizarowicz |
Anna |
SP 3 Bogatynia |
1 |
04:18 |
||||
11 |
Kubiś |
Hanna |
SP 3 Bogatynia |
04:20 |
|||||
12 |
Oparka |
Hanna |
SP Porajów |
04:25 |
|||||
13 |
Lorek |
Zosia |
SP 1 Bogatynia |
04:26 |
|||||
14 |
Siemaszko |
Maja |
SP Porajów |
04:27 |
|||||
15 |
Lech |
Kornelia |
SP 1 Bogatynia |
04:38 |
|||||
16 |
Szulc |
Zuzanna |
SP 4 Bogatynia |
04:42 |
|||||
17 |
Cuber |
Weronika |
SP 1 Bogatynia |
04:43 |
|||||
18 |
Szczotka |
Zuzanna |
SP 4 Bogatynia |
04:43 |
|||||
19 |
Olejarz |
Zosia |
SP 1 Bogatynia |
04:44 |
|||||
20 |
Oleksak |
Martyna |
SP 1 Bogatynia |
04:49 |
|||||
21 |
Sułkowska |
Weronika |
SP 1 Bogatynia |
04:52 |
|||||
22 |
Socała |
Martyna |
SP 4 Bogatynia |
05:10 |
|||||
23 |
Sroka |
Aleksandra |
SP 1 Bogatynia |
05:29 |
|||||
24 |
Gontarek |
Natalia |
SP 3 Bogatynia |
05:34 |
|||||
25 |
Grass |
Oliwia |
SP 3 Bogatynia |
05:44 |
|||||
Rocznik 2006 |
|||||||||
1 |
Tatarczak |
Andżelika |
SP Działoszyn |
10 |
03:52 |
||||
2 |
Polak |
Karolina |
SP 3 Bogatynia |
9 |
03:57 |
||||
3 |
Pujszo |
Emilia |
SP 5 Bogatynia |
8 |
04:07 |
||||
4 |
Drewniacka |
Aleksandra |
SP 3 Bogatynia |
7 |
04:15 |
||||
5 |
Materak |
Aleksandra |
SP Działoszyn |
6 |
04:19 |
||||
6 |
Dębek |
Nikola |
SP Porajów |
5 |
04:20 |
||||
7 |
Listkiewicz |
Anna |
SP 3 Bogatynia |
4 |
04:34 |
||||
8 |
Bogusiewicz |
Andżelika |
SP Działoszyn |
3 |
04:34 |
||||
9 |
Furmanek |
Amelia |
SP Porajów |
2 |
04:49 |
||||
10 |
Pluta |
Alicja |
SP 3 Bogatynia |
1 |
05:01 |
||||
11 |
Bugajna |
Dominika |
SP 3 Bogatynia |
05:03 |
|||||
12 |
Cicholska |
Wiktoria |
SP 3 Bogatynia |
05:06 |
|||||
13 |
Olszewska |
Wiktoria |
SP 3 Bogatynia |
05:11 |
|||||
14 |
Firlet |
Weronika |
SP 3 Bogatynia |
05:14 |
|||||
15 |
Szewczyk |
Patrycja |
SP 3 Bogatynia |
06:08 |
|||||
16 |
Wysocka |
Julia |
SP 3 Bogatynia |
06:11 |
|||||
17 |
Weg |
Hanna |
SP 3 Bogatynia |
06:18 |
|||||
Rocznik 2005 |
Pkt |
||||||||
1 |
Jakiel |
Gabriela |
SP 3 Bogatynia |
10 |
03:27 |
||||
2 |
Czerniak |
Antonina |
SP Działoszyn |
9 |
03:32 |
||||
3 |
Gułą |
Alicja |
SP 5 Bogatynia |
8 |
03:39 |
||||
4 |
Modrzyńska |
Maria |
SP Porajów |
7 |
03:42 |
||||
5 |
Jurczyńska |
Dominika |
SP Działoszyn |
6 |
03:43 |
||||
6 |
Piechurska |
Sylwia |
SP 3 Bogatynia |
5 |
03:49 |
||||
7 |
Krzeszowiec |
Oliwia |
SP Porajów |
4 |
03:54 |
||||
8 |
Korniak |
Nikola |
SP Porajów |
3 |
03:55 |
||||
9 |
Węsławowicz |
Julia |
SP Porajów |
2 |
04:14 |
||||
10 |
Szczotka |
Iga |
SP 3 Bogatynia |
1 |
04:21 |
||||
11 |
Bodziony |
Julia |
SP 3 Bogatynia |
04:22 |
|||||
Rocznik 2004 |
Pkt |
||||||||
1 |
Bębenek |
Aleksandra |
SP 3 Bogatynia |
10 |
03:26 |
||||
2 |
Mania |
Kornelia |
SP 5 Bogatynia |
9 |
03:27 |
||||
3 |
Wrzesińska |
Zuzanna |
SP 4 Bogatynia |
8 |
03:40 |
||||
4 |
Belkner |
Anna |
SP 3 Bogatynia |
7 |
03:41 |
||||
5 |
Słomian |
Oliwia |
SP 3 Bogatynia |
6 |
03:52 |
||||
6 |
Dymarska |
Sara |
SP 3 Bogatynia |
5 |
04:01 |
||||
7 |
Fijałkowska |
Tamara |
SP 5 Bogatynia |
4 |
04:30 |
||||
8 |
Skoczka |
Julia |
SP 5 Bogatynia |
3 |
04:32 |
||||
9 |
Kuchciak |
Jowita |
SP 4 Bogatynia |
2 |
04:36 |
||||
10 |
Nawrocka |
Klaudia |
SP 5 Bogatynia |
1 |
05:17 |
||||
11 |
Świca |
Wiktoria |
SP 5 Bogatynia |
05:19 |
|||||
Rocznik 2007 |
|||||||||
1 |
Staniszewski |
Filip |
SP Porajów |
10 |
03:16 |
||||
2 |
Soszyński |
Damian |
SP 3 Bogatynia |
9 |
03:18 |
||||
3 |
Remian |
Borys |
SP 3 Bogatynia |
8 |
03:24 |
||||
4 |
Kolodziej |
Bartosz |
SP 3 Bogatynia |
7 |
03:29 |
||||
5 |
Wasilewski |
Wiktor |
SP 3 Bogatynia |
6 |
03:31 |
||||
6 |
Madej |
Ksawery |
SP 5 Bogatynia |
5 |
03:37 |
||||
7 |
Baran |
Paweł |
SP 3 Bogatynia |
4 |
03:42 |
||||
8 |
Michał |
Abdalla |
SP 3 Bogatynia |
3 |
03:48 |
||||
9 |
Twardziszewski |
Oliwier |
SP 3 Bogatynia |
2 |
03:50 |
||||
10 |
Fudali |
Oliwer |
SP 3 Bogatynia |
1 |
03:58 |
||||
11 |
Kostera |
Błażej |
SP 3 Bogatynia |
04:01 |
|||||
12 |
Krasnosielski |
Paweł |
SP Porajów |
04:05 |
|||||
13 |
Jastrzębski |
Fabian |
SP Porajów |
04:11 |
|||||
14 |
Fijałkowski |
Wojciech |
SP 5 Bogatynia |
04:16 |
|||||
15 |
Bohdanowicz |
Tomasz |
SP 1 Bogatynia |
04:17 |
|||||
16 |
Fernówka |
Oskar |
SP 5 Bogatynia |
04:25 |
|||||
17 |
Niechwiedowicz |
Michał |
SP 1 Bogatynia |
04:37 |
|||||
18 |
Iwanowski |
Xawier |
SP 1 Bogatynia |
04:38 |
|||||
19 |
Janiak |
Cyprian |
SP 5 Bogatynia |
04:43 |
|||||
20 |
Świątek |
Bartek |
SP 5 Bogatynia |
04:48 |
|||||
21 |
Wieliczko |
Alan |
SP 5 Bogatynia |
04:52 |
|||||
22 |
Suseł |
Gabriel |
SP 5 Bogatynia |
04:55 |
|||||
23 |
Kulak |
Jakub |
SP 3 Bogatynia |
05:04 |
|||||
24 |
Źdźebło |
Łukasz |
SP 1 Bogatynia |
06:01 |
|||||
25 |
Bunak |
Michał |
SP 1 Bogatynia |
06:10 |
|||||
Rocznik 2006 |
Pkt |
||||||||
1 |
Skorupa |
Mateusz |
SP 3 Bogatynia |
10 |
03:18 |
||||
2 |
Szantyka |
Jakub |
SP Porajów |
9 |
03:23 |
||||
3 |
Kapciak |
Marcel |
SP 3 Bogatynia |
8 |
03:27 |
||||
4 |
Kurantowicz |
Dawid |
SP Porajów |
7 |
03:36 |
||||
5 |
Szemiel |
Szymon |
SP Działoszyn |
6 |
03:43 |
||||
6 |
Łempkowski |
Oskar |
SP Porajów |
5 |
03:44 |
||||
7 |
Milkowski |
Szymon |
SP Porajów |
4 |
03:49 |
||||
8 |
Rajski |
Jan |
SP Porajów |
3 |
03:50 |
||||
9 |
Skrobisz |
Adrian |
SP Porajów |
2 |
03:50 |
||||
10 |
Szantyka |
Dominik |
SP 3 Bogatynia |
1 |
03:53 |
||||
11 |
Hurlak |
Mateusz |
SP 3 Bogatynia |
03:59 |
|||||
12 |
Dudziński |
Nikodem |
SP 3 Bogatynia |
04:02 |
|||||
13 |
Dymarski |
Nikodem |
SP 3 Bogatynia |
04:03 |
|||||
14 |
Goś |
Łukasz |
SP 3 Bogatynia |
04:04 |
|||||
Rocznik 2005 |
|||||||||
1 |
Płuciennik |
Olaf |
SP Działoszyn |
10 |
03:10 |
||||
2 |
Zieniewicz |
Kuba |
SP 3 Bogatynia |
9 |
03:12 |
||||
3 |
Rogulski |
Wiktor |
SP 3 Bogatynia |
8 |
03:17 |
||||
4 |
Mirek |
Michał |
SP 1 Bogatynia |
7 |
03:19 |
||||
5 |
Puchowski |
Dorian |
SP 4 Bogatynia |
6 |
03:20 |
||||
6 |
Ciunel |
Olaf |
SP 3 Bogatynia |
5 |
03:22 |
||||
7 |
Laga |
Dawid |
SP 3 Bogatynia |
4 |
03:31 |
||||
8 |
Młynarczyk |
Oliwier |
SP 1 Bogatynia |
3 |
03:39 |
||||
9 |
Rohatyńśki |
Michał |
SP 5 Bogatynia |
2 |
03:43 |
||||
10 |
Winiecki |
Szymon |
SP Działoszyn |
1 |
03:45 |
||||
11 |
Tatarczak |
Daniel |
SP Działoszyn |
03:46 |
|||||
12 |
Benitez |
Samuel |
SP 3 Bogatynia |
03:50 |
|||||
Rocznik 2004 |
|||||||||
1 |
Baran |
Piotr |
SP 3 Bogatynia |
10 |
02:48 |
||||
2 |
Arnista |
Jakub |
SP 4 Bogatynia |
9 |
02:56 |
||||
3 |
Wapniarczuk |
Maciej |
SP 4 Bogatynia |
8 |
03:03 |
||||
4 |
Mały |
samuel |
SP 3 Bogatynia |
7 |
03:15 |
||||
5 |
Piotrowski |
Adrian |
SP 3 Bogatynia |
6 |
03:21 |
||||
6 |
Szumiel |
Maciej |
SP Działoszyn |
5 |
03:24 |
||||
7 |
Samelski |
Kamil |
SP Działoszyn |
4 |
03:36 |
||||
8 |
Piotrowski |
Stanisław |
SP 3 Bogatynia |
3 |
03:38 |
||||
9 |
Olech |
Hubert |
SP 3 Bogatynia |
2 |
03:39 |
||||
10 |
Dulemba |
Oskar |
SP 5 Bogatynia |
1 |
04:07 |
||||
KLASYFIKACJA |
|||||||||
PO II RZUTACH LIGI PRZELAJOWEJ |
|||||||||
DZIEWCZĘTA |
|||||||||
Rocznik 2007 |
Pkt |
||||||||
1 |
Varl |
Emilia |
SP 5 Bogatynia |
16 |
|||||
2 |
Lech |
Kornelia |
SP 1 Bogatynia |
10 |
|||||
Chomiuk |
Amelia |
SP Porajów |
10 |
||||||
Fuławka |
Martyna |
SP 3 Bogatynia |
10 |
||||||
5 |
Sala |
Amelia |
SP 3 Bogatynia |
9 |
|||||
6 |
Stecyk |
Hanna |
SP 4 Bogatynia |
8 |
|||||
Rocznik 2006 |
|||||||||
1 |
Pujszo |
Emilia |
SP 5 Bogatynia |
15 |
|||||
2 |
Raczyńska |
Oliwia |
SP 1 Bogatynia |
10 |
|||||
Tatarczak |
Andżelika |
SP Działoszyn |
10 |
||||||
4 |
Spich |
Kaja |
SP Porajów |
9 |
|||||
Dębek |
Nikola |
SP Porajów |
9 |
||||||
Polak |
Karolina |
SP 3 Bogatynia |
9 |
||||||
Rocznik 2005 |
Pkt |
||||||||
1 |
Jakiel |
Gabriela |
SP 3 Bogatynia |
18 |
|||||
2 |
Modrzyńska |
Maria |
SP Porajów |
16 |
|||||
3 |
Piechurska |
Sylwia |
SP 3 Bogatynia |
12 |
|||||
4 |
Dmochowska |
Wiktoria |
SP 1 Bogatynia |
10 |
|||||
5 |
Czerniak |
Antonina |
SP Działoszyn |
9 |
|||||
6 |
Gułą |
Alicja |
SP 5 Bogatynia |
8 |
|||||
Rocznik 2004 |
|||||||||
1 |
Belkner |
Anna |
SP 3 Bogatynia |
16 |
|||||
Wrzesińska |
Zuzanna |
SP 4 Bogatynia |
16 |
||||||
Mania |
Kornelia |
SP 5 Bogatynia |
16 |
||||||
4 |
Nowacka |
Anita |
SP 4 Bogatynia |
10 |
|||||
Bębenek |
Aleksandra |
SP 3 Bogatynia |
10 |
||||||
6 |
Fijałkowska |
Tamara |
SP 5 Bogatynia |
8 |
|||||
Rocznik 2007 |
|||||||||
1 |
Staniszewski |
Filip |
SP Porajów |
20 |
|||||
2 |
Abdalla |
Michał |
SP 3 Bogatynia |
11 |
|||||
Madej |
Ksawery |
SP 5 Bogatynia |
11 |
||||||
4 |
Majewski |
Filip |
SP Porajów |
9 |
|||||
Soszyński |
Damian |
SP 3 Bogatynia |
9 |
||||||
6 |
Remian |
Borys |
SP 3 Bogatynia |
8 |
|||||
Rocznik 2006 |
Pkt |
||||||||
1 |
Skorupa |
Mateusz |
SP 3 Bogatynia |
20 |
|||||
2 |
Kapciak |
Marcel |
SP 3 Bogatynia |
17 |
|||||
3 |
Kurantowicz |
Dawid |
SP Porajów |
15 |
|||||
4 |
Szantyka |
Jakub |
SP Porajów |
9 |
|||||
5 |
Skrobisz |
Adrian |
SP Porajów |
8 |
|||||
6 |
Goś |
Łukasz |
SP 3 Bogatynia |
7 |
|||||
Rocznik 2005 |
|||||||||
1 |
Zieniewicz |
Kuba |
SP 3 Bogatynia |
18 |
|||||
2 |
Puchowski |
Dorian |
SP 4 Bogatynia |
14 |
|||||
Mirek |
Michał |
SP 1 Bogatynia |
14 |
||||||
4 |
Jastrzębski |
Wiktor |
SP Porajów |
10 |
|||||
Płuciennik |
Olaf |
SP Działoszyn |
10 |
||||||
6 |
Rogulski |
Wiktor |
SP 3 Bogatynia |
8 |
|||||
Rocznik 2004 |
|||||||||
1 |
Baran |
Piotr |
SP 3 Bogatynia |
20 |
|||||
2 |
Wapnarczuk |
Maciej |
SP 4 Bogatynia |
17 |
|||||
3 |
Mały |
Samuel |
SP 3 Bogatynia |
15 |
|||||
4 |
Arnista |
Jakub |
SP 4 Bogatynia |
9 |
|||||
5 |
Młodzianowski |
Michał |
SP 3 Bogatynia |
6 |
|||||
Piotrowski |
Adrian |
SP 3 Bogatynia |
6 |
||||||
Organizator |
|||||||||
Imprez Międzyszkolnych |
|||||||||
mgr Wojciech Mikulski |